• Dolar
  6.8288
 • Euro
  7.5985
 • G. Altın
  379.70
 • T. Altın
  2155.8

Elazığ Sıdıka Avar Kız Meslek Lisesi konferans salonunda öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla söyleşi gerçekleştirildi.

Elazığ Sıdıka Avar Kız Meslek Lisesi konferans salonunda öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla Batı Kitap Kırtasiye sahibi Mustafa Batı ve Ticaret Sanayi Oda Başkanı Asilhan Arslan tarafından öğrencilerle söyleşi gerçekleştirildi.

 

+

 

Bahçeşehir Koleji Müdürü Akın Özcan kitap okumanın önemini vurgulayarak,

“Kitap okumanın sadece öğrencilerin başarısı üzerine değil, bu ülkenin geleceği, ülkenin başarısı için olan önemini vurgulamak istiyorum. Türkiye’nin kitap okuma oranı ile daha yanı başımızda yeni kurulmuş bir ülke olan Azerbaycan’ın okuma oranı arasında dağlar kadar fark var. Okumanın öğrencilerin sınav başarısında da ciddi etkisi var. Son zamanlarda uygulanan sınavlarda artık bilgi değil, sorunun mantığını anlayabilmek, hızlı okuyabilme, okuduğunu anlayabilmek daha önemli hale geldi.” diye konuştu.

 

 

Konferansa katılan Batı Kitap Kırtasiye firması sahibi Mustafa Batı,

“Herkes okusun diye bir kitap kampanyası başlattık. Biz şuna inanıyoruz, ülke olarak, millet olarak bizim kurtuluşumuzun bir tek yolu var; Eğitim. Eğitimden başka kurtuluşumuz yok. İnşallah hep beraber güzel yarınlara ulaşacağız.” dedi.

 

 

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan öğrencilerin hazırladıkları sergiyi gezdikten sonra öğrencilerle gerçekleştirdiği söyleşide,

“Sizler bizim umudumuzsunuz. Bu ülkenin geleceğisiniz. Sadece bu ülkenin değil, mazlum coğrafyaların umudusunuz. Türkiye Cumhuriyeti’nin her ferdi misyon olarak hak ve adalet adına duyarlı olmalı. Bu tarihi misyon bize ecdadımızdan yadigar ve bu misyonun gereği çok çalışmak” diye konuştu.