• Dolar
  6.8684
 • Euro
  7.7185
 • G. Altın
  392.13
 • T. Altın
  2653.7

Elazığ ve bölgenin en büyük hastanelerinden biri olan Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde 12 Mart Böbrek Günü nedeniyle bir etkinlik düzenlendi etkinlikte böbrek sağlığına dikkat çekildi.

Fethi Sekin Şehir Hastanesi yönetiminden yapılan açıklamada 12 Mart Dünya Böbrek Günü nedeniyle bir etkinlik yapıldığı açıklandı. Hastane yönetimi tarafından yapılan açıklamada etkinlik kapsamında böbrek sağlığı konusunda toplum bilincini arttırmak, kronik böbrek hastalığında erken tanının önemini vurgulamak ve kamuoyunu bilgilendirmenin hedeflendiği bildirildi.

 Hastanede yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 12.03.2020 Perşembe günü İl Sağlık Müdürlüğümüz idarecileri ve sağlık çalışanlarımız tarafından daha çok kişiye ulaşmak ve etkin bir farkındalık oluşturmak üzere Elazığ Hastanemizde stant açıldı. Düzenlenen etkinlik sırasında standımızı ziyaret eden vatandaşlara dağıtılan el broşürleri eşliğinde böbrek hastalıkları ve korunma yolları konusunda çeşitli bilgiler verildi.Daha sonra Fethi Sekin Şehir Hastanemiz Diyaliz Servisini ziyaret eden çalışanlarımız burada tedavi gören diyaliz hastalarıyla bir araya gelerek, sohbet ettiler ve geçmiş olsun dileklerinde bulundular.