• Dolar
  7.2915
 • Euro
  8.5355
 • G. Altın
  477.14
 • T. Altın
  3299.7

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven, gerçekleştirilecek olan “Elazığ Sağlık Turizmi Sempozyumu”na katılmak üzere Elazığ’a geldi.

26 Eylül Perşembe günü Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde Elazığ’da sağlık turizminin geliştirilmesi amacıyla “Elazığ Sağlık Turizmi Sempozyumu” gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven de bu kapsamda sempozyuma katılmak üzere Elazığ’a geldi.

 

 

Elazığ Havalimanı’nda Kanal 23 Televizyonu’na açıklamalarda bulunan Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven:

“Elazığ bilindiği gibi Güneydoğu Anadolu'da büyük ve özellikle sağlık tesisleri açısından da gelişmiş bir şehrimiz. Burada da yaklaşık bir yıl önce bir şehir Hastanesi'ne kavuştu.  Hem Şehir Hastanesi hem de Üniversite Hastanesi ile ve diğer özel veya kamu hastaneleriyle büyük bir potansiyele sahip olan bir şehir. Bugün arkadaşlarımız ile birlikte hem bugün bir şehrimizin sağlıkla ilgili genel bir değerlendirmesini yapacağız hem de yarın şehrin sağlık turizmi ile ilgili bir potansiyellilerini değerlendirme imkanı olacak. Arkadaşlarımız böyle bir program hazırladı, bizi de davet ettiler. Yarın bakanlık ekibiyle yine ildeki arkadaşlarımızla birlikte bu ilimiz için neler yapabiliriz? İlimiz sağlık turizmi için neler yapabilir? Bunları masaya yatıracağız. İnşallah ilimiz için, ilimiz insanı için, toplumumuz için ve milletimiz için hayırlı olur.” Diye konuştu.

HABER: TOLGA SÖNMEZ