• Dolar
  6.7784
 • Euro
  7.4659
 • G. Altın
  371.86
 • T. Altın
  2155.8

Elazığ Özel Universal Göz Merkezi, bünyesine kattığı yeni nesil SCHWIND AMARIS SMARTSURFACE teknolojisine sahip Excimer Lazer cihazının tanıtım lansmanı gerçekleştirdi.

Akgün Otel’de gerçekleştirilen lansmana Elazığ Vali Vekili Mehmet Feyzi Dönmez, Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, STK temsilcileri ve davetliler katıldı.

 

 

Universal Göz Merkezi Kurumsal Satış Pazarlama Müdürü Kübra Bakır program hakkında genel bilgiler verdi.

 

Universal Göz Merkezi’nin çalışmaları hakkında bilgiler veren Başhekim Op. Dr. Sermal Arslan:

“İlimizde yaklaşık 8 yıldır faaliyet gösteren göz merkezimiz yıllık ortalama 48-50 Bin civarı bir hasta potansiyeli taşımaktadır. Aylık ortalama 4 hastaya hitap etmekteyiz. Yıllık ortalama 6 Bin civarında da cerrahi operasyon sayımız var. Bunları da başarıyla gerçekleştirmekteyiz. Yıllık ortalama 8-10 bin civarı gurbetçi hastalarımıza hizmet vermekteyiz." ifadelerinde bulundu.

 

 

Cihazın özelliklerini aktaran Universal Göz Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Kaan Kaya:

“Burada toplanmamızın nedeni Türkiye’de sadece 2 tane olan ve 3.sünü de merkezimize kazandırdığımız Schwind Amaris marka son derece yeni cihazı tanıtmaktır. Cihazın maliyeti ortalama 3 Milyon Liradır. Bu cihazla hem hemşehrilerimize daha iyi hizmet vermeyi amaçlamaktayız hem de  daha önce ilimizden diğer illere gitmek zorunda kalan vatandaşlarımıza şehrimizde bu hizmeti en üst kalite ve en yeni teknolojiyle verim amaçlamaktayız.

Excimer lazer günümüzde toplumun yaklaşık yüzde 60-70’ini etkileyen görme kusurlarından miyop astigmat ve hipermetropun kalıcı olarak tedavisinde kullanılan bir yöntem. Bu yöntemin de lazer cihazlarıyla yapılabildiği malumunuz. Biz merkezimize en son teknolojiyle donatılmış cihazı almayı uygun gördük. Burada sağlık turizmini hedeflemiştik. Geçtiğimiz 1 ay içinde yurtdışından gelen 40 kişiye biz lazer uygulaması yaptık. Bu gerçekten çok büyük bir oran.” Dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol yaptığı konuşmada:

“Elazığ’da sağlık sektörüyle ilgili Türkiye’de ayrıcalıklı bir hizmetin gelmesi Elazığ adına bir kazanım. Bölgede gerçekten bu konuyla ilgili taleplerin ve sağlık sorunlarının Elazığ’da çözülmüş olması hem teknik alt yapının hem de bu konuda uzman doktorlarımızın Elazığ'da bulunmasını bir şans olarak görüyorum.” Dedi.

 

 

Elazığ’ın son yıllarda sağlık merkezi olma yolunda ciddi çalışmalar yaptıklarını belirten Elazığ Vali Vekili Mehmet Feyzi Dönmez:

“Elazığ'da son yıllarda özellikle son 5-6 yıldır şehrimizin bir sağlık merkezi olması yönünde gerek valiliğimiz gerek özel kurumlarımız ciddi bir gayret içerisinde.  Gerekse sağlık turizmi anlamında diğer ülkelerden de yine şehrimize insanların gelmesini sağlamak adına ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda da gerçekten ciddi bir ilerleme sağladık. Bölge şehirlerimizden zaten ciddi bir hasta yoğunluğu oluyor hastanelerimizde. Bunun yanında Irak’tan olsun, Suriye’den olsun başka yerlerden olsun sağlık turizmi anlamında Elazığ ciddi bir merkezi olmaya başladı.

Ülkemizde sadece 2 yerde iki yerde bulunan böyle bir teknolojinin şehrimizdeki bir hastanede artık yer alıyor olması hem sağlık turizmi adına hem de sağlık merkezi olması adına gerçekten şehrimize ciddi bir katkı sağlayacaktır." Dedi.    

 HABER:   TOLGA SÖNMEZ