• Dolar
  6.7625
 • Euro
  7.6746
 • G. Altın
  373.96
 • T. Altın
  2531.2

31 Mart yerel seçimleri sonrası Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze yerel seçimi değerlendirdi.

31 Mart yerel seçimleri sonrası Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze yerel seçimi değerlendirdi. Başkan Elazığ’da seçimlerin büyük bir demokratik olgunluk içerisinde geçtiğini belirterek,

“Elazığ’da itiraz süreçleri hala devam ediyor, tüm Türkiye’de olduğu gibi. Açıkçası ben Elazığ’da bir yerin değişeceğini beklemiyorum. Çünkü yapılan itirazlarda sonucu etkileyecek somut bir delil yok. Elazığ’da tüm sandık görevlilerinin, görevlerini hakkıyla yerine getirdiğini görüyoruz.” diye konuştu.

“SEÇİM SÜRESİ BOYUNCA TAAHHÜT EDİLEN PROJELERİN GERÇEKLEŞMESİNE DESTEK OLACAĞIZ”

“Bugün Elazığ Belediye Meclisi’nin görev dağılımı, komisyon seçilimi, meclis başkanlık divanının oluşturulması, görevlendirmeler için seçim yapılacak. Hem seçilen belediye başkanlarımıza hem il genel meclis üyelerimize ve belediye meclis üyelerimize bu beş yıllık süre içerisinde hayırlı hizmetler yapmalarını ve ilimizin ihtiyacı olan hizmetleri gerçekleştirmeleri konusunda başarılar diliyorum. AK Parti olarak belediye başkanlarımızın seçim süresi boyunca vatandaşımıza taahhüt ettikleri projeleri gerçekleştirmeleri noktasında destekçileri olacağız. Aynı zamanda da bu projelerin gerçekleşip gerçekleşmediğinin de takipçisi olacağız.”

 

 

“AK PARTİ OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

“Vatandaşlarımızın özellikle bu seçimde, sandığa katılım oranlarında önemli bir düşüş olduğunu gördük. AK Parti olarak üzerimize düşen çalışmayı yaparak, neden böyle bir düşüş oldu, neden vatandaşlar sandığa gitmekten imtina etti, bunları tespit edeceğiz. Bundan sonra olacak herhangi bir seçimde tekrar aynı sonuçla karşılaşmamak için üzerimize düşeni yapacağız ve gereken tedbirleri alacağız.”

“AK PARTİ SAFLARINDA OLDUĞU HALDE, AK PARTİ’YE ÇALIŞMAYANLARI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ”

“Özellikle küçük yerlerde, akrabalık ilişkilerinin, adayın, meclis üyesinin ön plana çıktığı, partiden ziyade bu tip kişisel ilişkilerin olduğu bir seçim süreci oluyor. Biz sonucu istediğimiz en yüksek oy seviyesinde kazandığımız seçimlerde bile bu muhasebeyi kendi içimizde mutlaka yaptık. Görevini ihmal ettiğini düşündüğümüz sandık görevlisi, müşahit, parti yöneticisi, kısacası AK Parti saflarında siyaset yapıp da ihmali olan kimseye, hangi kademede olursa olsun, gerekli uyarıyı yapacağız. AK Parti saflarında olduğu halde, AK Parti’ye çalışmayanları yeniden gözden geçireceğiz.