• Dolar
  5.7648
 • Euro
  6.3902
 • G. Altın
  277.81
 • T. Altın
  1873.7

Başkan Recep Tayyip Erdoğan partisinin Ankara ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. İşte isim isim AK Parti Ankara ilçe belediye başkan adayları… .

İşte AK Parti'nin Ankara'da aday göstereceği ilçe ilçe isim isim başkan adayları...
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde partisinin Ankara Büyükşehir ile ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı.
İlk olarak Başkan Erdoğan salona giriş yaptı. Ardından program İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti.

Behçet Kemal Çağlar'ın "Ankara" şiiri ile konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rize ata yurdumdur, İstanbul hayata ve siyasete atıldığım şehirdir, Ankara da ülkeme ve dünyaya hizmet ederken et ve tırnak gibi iç içe geçtiğim şehirdir. Biz Ankara'yı çok sevdik, inanıyorum ki Ankara'da bizi çok sevdi. 16 yıldır bizi bırakmadı, bırakmıyor, bırakmayacak. Bu sevda ile Ankara için en doğrusunu yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"ANKARA'DA BİZİ SEVDİ VE 16 YILDIR BİZİ BIRAKMADI"

Bugün 1 Ocak, bir yılı daha geride bırak ve 2019 yılına girdik. 2019 yılının ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Buradan 15 Temmuz'un gazi şehri Ankara'yı selamlıyorum. Biz Ankara'yı çok seviyoruz. Ankara'da bizi sevdi. 16 yıldır bizi bırakmadı, bırakmıyor ve bırakmayacak.

"ANKARA HİZMETİN EN İYİSİNE LAYIKTIR"
İşte bu sevda ile Ankara için en güzelini ve doğrusunu yapmaya çalışıyoruz. Bugün isimlerini milletimizle paylaşacağımız arkadaşlarımızın da daima yanında olacağız, çünkü Ankara hizmetin en iyisine layıktır. Ankara vitrinimizdir.

"BU KİŞİLERİN AK PARTİ'DE BELEDİYE BAŞKANI OLABİLMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR"
Milletin gönlünde yeri olmayan hiç kimsenin AK Parti listelerine girmesi mümkün değildir. Biz istişarelerimizi yaptık ve bunların neticesinde sizlere açıklayacağımız isimleri belirledik. Günün 24, yılın 365 günü halkın hizmetinde olmayan, kapısı açık olmayan, ulaşılamayan kimsenin AK Parti'de belediye başkanı olabilmesi mümkün değildir. AK Parti'yi de geçmişteki partilerden ayıran en önemli özellikte budur.

"ANKARA'DA YENİ BİR DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİRMEMİZ LAZIM"
Ankara'da yeni bir değişimi gerçekleştirmemiz lazım. Çankaya'nın ismi büyük ama içindeki hizmete bakınca rezalet. Çankayı da, Yeni Mahalle'yi de almamız lazım. Çünkü bugüne kadar Çankaya'ya gelenler hizmet veremediler. Ve şimdi biz sizlere öyle bir büyükşehir belediye başkan adayı çıkarttık ki 5 dönem Kayseri Belediye Başkan adaylığı yapmış, aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da yapmış arkadaşımızı, Ankara'ya Büyükşehir Belediye başkan adayı yaptık.

"BAKIN BUNU BAY KEMAL BİLMEZ!"
Cumartesi günü ekonomi ve yatırımlarla ilgili değerlendirme yapmıştık. Şimdi temel hizmet alanları ile ilgili 2018 değerlendirmemizi sunmak istiyorum. Öğretmen sayısını 607 bin ilave 920 bin'e çıkardık. Bakın bunu Bay Kemal bilmez. Bay Kemal yurt yok diyor. Haberi yok Türkiye'de ne kadar yurt var bilmiyor. Çünkü kılavuzu karga, sıkıntı burada.

"3 BİN 300 YATAKLI ŞEHİR HASTANEMİZ ÇOK YAKINDA HİZMETE GİRECEK"
Bugün ülkemizde dünyada örneği görülmedik şekilde Genel Sağlık Sigortası şemsiyesi dışında kalan kimse yoktur. Şimdi de 3 bin 300 yatak kapasiteli şehir hastanemiz çok yakında hizmete girecek. Ayrıca, vatandaşlarımıza en iyi yargı hizmetini verebilmek için pek çok reformu hayata geçirdik. Davaların sonuçlanma sürecini hızlandırdık. Havalimanı sayısını 30 ilave ile 56'ya çıkardık.

Hedefimiz eğitim öğretimde kaliteyi yükseltmek, çocuklarımızın gönüllerini de doyuracak bir talim terbiye sistemi kurmak.

PKK, PYD, DEAŞ ve FETÖ'ye kadar karanlık güçlerin besleyip büyüttüğü, üzerimize saldığı ne kadar örgüt varsa hepsinin başını ezdik, eziyoruz.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN CANLI YAYINDA TALİMAT
Başkan Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'ya yeni aday Mehmet Özhaseki göreve başlayana kadar Ankara'daki bazı projelerin hayat geçmesi için talimat verdi.

"BAY KEMAL, ÖNCE SEN KENDİ PARTİNİN İÇİNDEKİ MEŞRUİYETİNİ SORGULA"
Şimdi de tutmuş bizim meşruiyetimizi, cumhurbaşkanlığımızı sorguluyor. Bay Kemal, önce sen partinin içindeki meşruiyetini sorgula. Bak şu anda, senin kendi genel başkan yardımcıların bile sana dümdüz çakıyor. Ülkemizi ve milletimizi hizmetlere kavuşturmak için gece gündüz çalışırken en çok saldırıya kimden maruz kaldık, en çok engeli kimden gördük biliyor musunuz? Evet, anamuhalefet partisi. Dünyanın neresinde 9 seçim üst üste kaybedip hala koltuğuna yapışan anamuhalefet başkanı bulabilirsiniz. Senden başka yok. Meşru değilsin. Bir an önce git de şu CHP'nin tabanı rahatlasın.

İŞTE AK PARTİ'NİN İLÇE İLÇE ADAYLARI...

AK Parti'nin, Ankara'daki ilçe belediye başkan adayları alfabetik sıraya göre şöyle:

Akyurt: Hilal Ayık

Altındağ: Asım Balcı

Ayaş: Burhan Demirbaş

Bala: Ahmet Buran

Beypazarı: Tuncer Kaplan

Çamlıdere: Hazım Caner Can

Çankaya: Amber Türkmen

Çubuk: Baki Demirbaş

Elmadağ: Gökhan Küçükçelebi

Evren: Hüsamettin Ünsal

Güdül: Muzaffer Yalçın

Haymana: Özdemir Turgut

Kahramankazan: Serhat Oğuz

Kalecik: Duhan Kalkan

Keçiören: Turgut Altınok

Kızılcahamam: Süleyman Acar

Mamak: Murat Köse

Nallıhan: İsmail Öntaş

Pursaklar: Ayhan Yılmaz

Sincan: Murat Ercan

Şereflikoçhisar: Melih Memiş Çelik

Yenimahalle: Veysel Tiryaki

3 İLÇEDE MHP'YE DESTEK

AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında 3 ilçede MHP adaylarını desteleyecek.

AK Parti'nin destekleyeceği adaylar şöyle:

Etimesgut: Enver Demirel

Gölbaşı: Ramazan Şimşek

Polatlı: Mürsel Yıldızkaya