• Dolar
  5.7639
 • Euro
  6.4007
 • G. Altın
  278.15
 • T. Altın
  1873.9

Başkan Erdoğan: Seçim günü hedefimiz... .

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen İstanbul Sandık Başkanları Buluşması'nda katılımcılara hitap etti. Buradaki manzara hem İstanbul'un büyüklüğünü hem de AK Parti'nin gücünü göstermesi açısından çok önemli diyen Erdoğan, "Seçimlerde Türkiye genelinde 195 bin sandıkta, İstanbul'da 31 bin sandıkta oy kullanılacak, İstanbul'daki 10,5 milyon seçmenin yaklaşık yüzde 21'i AK parti üyesidir." şeklinde konuştu. Öte yandan Erdoğan "CHP geleneğinde sandıkta hile adeta bir tarzı siyasettir." ifadelerini kullanarak, "Sandıkta adaleti tesis etmeden diğer işlerimizde aynı başarıyı gösteremeyiz." dedi. 31 Mart için uyarıda da bulunan Erdoğan, "Seçim günü sabahın erken saatinde, kimse gelmeden AK Parti üyeleri oraya gelecektir. Hedefimiz partimizi destekleyen seçmenlerin sandığa helmesini sağlamak, başka partilere oy verenleri de partimize kazandırmak." açıklamasında bulundu.
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda İstanbul Sandık Başkanları Buluşması'nda konuştu.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"BU MANZARA AK PATİ'NİN GÜCÜ İÇİN ÖNEMLİ"

Seçimlerde Türkiye genelinde 195 bin sandıkta, İstanbul'da 31 bin sandıkta oy kullanılacak, İstanbul'daki 10,5 milyon seçmenin yaklaşık yüzde 21'i AK parti üyesidir.

Buradaki manzara hem İstanbul'un büyüklüğünü hem de AK Parti'nin gücünü göstermesi açısından çok önemli.

AK Parti olarak her sandık için bir sorumlu ve 8 üyeden oluşan toplam 9 kişilik bir yönetim kurulundan bahsediyoruz. Yani ana kademeden 3 kişi. Bir tanesi o sandığın başkanı. Kadın Kollarından 3 kişi. Gençlik Kollarından 3 kişi. 9 kişilik sandık esaslı çalışmada bir yönetim. Böylece hiçbir siyasi partinin muktedir olamadığı, olamayacağı güç AK Parti'de.

"SEÇİM GÜNÜ HEDEFİMİZ..."
Seçim günü sabahın erken saatinde, kimse gelmeden AK Parti üyeleri oraya gelecektir.

Hedefimiz partimizi destekleyen seçmenlerin sandığa helmesini sağlamak, başka partilere oy verenleri de partimize kazandırmak.

Seçimlerde Türkiye genelinde 195 bin sandıkta, İstanbul'da ise yaklaşık 31 bin sandıkta oy kullanılacak. Seçin günü sabahın erken saatinde, kimse gelmeden AK Parti'nin sandık görevlileri orada olacak. AK Parti'de sandıklarda 280 binin üzerine görevli olacak.İstanbul'un 959 mahallesinde 800 irtibat noktası kurduk. 'AK Sandık' adını verdiğimiz yazılımla bu noktaları her an izleme imkanına sahibiz.

Sandığı sağlam tutmazsak, tıpkı dibi delik bir kaba konan su gibi, verdiğimiz onca emeğin ellerimizin arasından kayıp gitmesini, heba olmasını engelleyemeyiz."AYNI TERANEYİ ISITIP GÜNDEMİ GETİRİP GERİ DURMAZLAR"
CHP 1946 seçimlerinde açık oy gizli tasfin yöntemiyle yetinmeyerek, seçim sonuçlarını da günler sonra açıklamıştır. Ülkemizdeki şuan seçim sistemi dünyaya örnek olacak bir modele sahiptir.

CHP ve onlarla birlikte hareket eden bir kesim her seçim öncesinde ve sonrasında suyu bulandırmak, kafaları karıştırmak için ortalığı velveleye veriyor. Her seferinde hakkettikleri cevabı milleten de Seçim Kurulu'ndan da aldıkları halde aynı teraneyi sürekli ısıtıp gündeme getirmekten geri durmazlar."CHP'NİN YANINDA KANDİL'DEKİ..."
Şu anda CHP, Kandil'deki terör örgütünün desteklediği HDP, bir diğer yanında adı İYİ olan bir parti yok. Bir de yanlarında Saadet Partisi var. 4'ü el ele vermişler diyorlar ki, 'Biz ittifak yaptık, siz de yapıyorsunuz' diyor. Cumhur İttifakı 15 Temmuz'da darbe girişimini yapanlara karşı kurulmuştur. Bizim yanımızda cumhur var, halk var. Biz cumhurla zillete karşı yürürken, bu illet bize karşı ittifak yapıyor ve direniyorlar. Ne yaparsanız yapın 31 Mart akşamı bu zillet ittifakına, illet ittifakına Cumhur İttifakı en güzel cevabı verecektir.

"CHP VE AVANELERİ..."
CHP geleneğinde sandıkta hile adeta bir tarzı siyasettir. Sandıkta adaleti tesis etmeden diğer işlerimizde aynı başarıyı gösteremeyiz.

CHP ve avaneleri, onlar naylon poşetle icrada bulunuyorlar, bizim ise biliyorsunuz kenevirden dokunmuş torbalarımız var. Bu sıfır atık projemizin çevreci yaklaşımıdır.

.