• Dolar
  6.7368
 • Euro
  7.3003
 • G. Altın
  350.57
 • T. Altın
  2155.8

Son Başbakan, TBMM Eski Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, partisinin İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı. Yıldırım, burada gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Binali Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

 “HALKIN GÜCÜ, HAKKIN GÜCÜ TANKIN GÜCÜNÜ YENDİ”

17 yılı geride bıraktık. Bu 17 yıl kolay geçmedi. Bu yolda birçok engellerle karşılaştık ki iktidara gelir gelmez hemen elektronik muhtıra ile Cumhurbaşkanı seçilmemiz engellendi. Hemen ardından partimiz kapatılmak istendi. Daha sonra gezi olaylarını yaşadık. 17-25 Aralık’ı yaşadık ve 15 Temmuz’da asker kıyafetine girmiş terör örgütünün mensupları Ayyıldız’ı bayrağımızı indirmeye ezanlarımız dindirmeye kalkıştı. Ama o anda bu aziz millet Cumhurbaşkanı’mızın çağrısı ile meydanlara indi. Alçaklara hak ettiği cezayı verdi. O gece halkın gücü hakkın gücü, tankın gücünü yendi, FETÖ’cüler hak ettiği cezayı gördü. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Biz olacağız, kardeş olacağız birlikte Türkiye olacağız. Birlikte ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde hep beraber kardeş içerisinde yaşayacağız, nice yıllar barış, kardeşlik huzur içerisinde yaşayacağız.

“İLK GÜNKÜ HEYECANLA YENİDEN KONGRELERİMİZİ YAPACAĞIZ”

Yeni bir sürece giriyoruz. Kongre dönemimiz başladı. Bu süreç 2023, Cumhuriyetin kuruluş yıldönümü yolculuğudur. Bu yolda ilk günkü heyecanla yeniden kongrelerimizi yapacağız. Demokrasi şölenini hep birlikte yaşayacağız ve nihayet büyük kongremizi toplayarak bütün heyecanımızla ve gayretimizle, kadrolarımızla ilk günden itibaren yola çıkmış bütün arkadaşlarımızla aynı heyecanı koruyarak 2023’e emin adımlarla gideceğiz ve Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin daha ötesine taşımak için birlikte daha çok çalışacağız.

 

 

“BU TOPRAKLARDA YAŞAYAN MİLYONLARA BİZİM SORUMLULUĞUMUZ VAR”

Türkiye zor bir coğrafyada yer alıyor. İbn-i Haldun, büyük mütevekkil  ne diyor: “Coğrafya kaderdir.” Bu coğrafya bizim kaderimiz. Bu coğrafyada sadece Anadolu’nun 780 bin kilometre kare vatan toprağından sorumlu değiliz. Aynı zamanda etrafımızda yer alan 1,5 Milyar mazlum, mağrur milletlerin de sorumluluğunu taşıyoruz. İşte onun için Cumhurbaşkanımız bir yandan ülkemizi refahla buluşturmak için bütün ekibiyle çalışırken diğer yandan sınırlarımızın ötesindeki mağduriyetleri gidermek iç karışıkları sona erdirmek için var gücüyle gayret ediyor. Evet Suriye’de,  Irak’ta, Libya’da, Katar’da ve yakın coğrafyamızda bütün sorunlar bizi ilgilendirir. Çünkü burası Türkiye, burası Osmanlının doğduğu yer.  Bu topraklarda yaşayan milyonlara bizim sorumluluğumuz var.

“3 TANE OPERASYONU SÜPER GÜÇLERE RAĞMEN YAPAN ÜLKENİN ADI TÜRKİYE’DİR. LİDERİN ADI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”

Her biri Kıbrıs Harekatı kadar 3 tane operasyonu süper güçlere rağmen yapan ülkenin adı Türkiye’dir. Liderin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Suriye’de Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı Harekatları’nı yaparak terör örgütünün ülkemize yönelik sinsi planlarını çökerttik. İnşallah gelecekte hem ülkemizde hem de güney sınırlarımızda yeni bir terör oluşumunun önüne geçtik.

 

 

“TERÖRE BU TOPRAKLARDA ASLA VE ASLA GEÇİT VERİLMEYECEK”

Terör dünyanın en kötü şeylerinden biridir. Terör demek göz yaşı demektir, terör demek ülkenin kalkınmasının gecikmesi demektir, terör demek insan kaynağımızın heba edilmesi demektir. Onun için teröre bu topraklarda asla ve asla geçit verilmeyecek.

HABER: TOLGA SÖNMEZ