• Dolar
  6.7688
 • Euro
  7.6343
 • G. Altın
  366.79
 • T. Altın
  2501.4

CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan Kanal 23’e özel açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin gündemine oturan İstanbul seçimlerinde verilen seçimlerin yenilenmesi kararının ardından, CHP Yüsek Seçim Kurulu’na 31 mart İstanbul seçimlerinin iptali için başvuruda bulunmuştu. Konu ile ilgili CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan Kanal 23’e özel açıklamalarda bulundu.

Kaplan yaptığı açıklamada,

“Erdoğan bir keresinde yaptığı konuşmada, “İstanbul’u kaybeden, Türkiye’yi kaybeder” demişti. O gece İstanbul halkı, Türkiye’nin kaybedildiğini Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Binali Yıldırım’a göstermişlerdir. Bu süreçten sonra yatırımcılar, Türkiye’ye daha sıcak baktılar. Herkes yatırım yapılabilecek bir ortamın oluştuğu düşüncesindeyken, üst üste verilen dilekçelerle şaibeli bir seçim olduğunu kanıtlamaya çalıştılar” diye konuştu.

 

“SANDIK BAŞKANLARININ SEÇİMİYLE CHP’NİN BİR İLGİSİ YOK”

“Çağdaş ülkelerin temeli yargıdır. Yargının olduğu yerde, hak olur, hukuk olur, adalet olur. Sandık başkanının memur olup olmadığını ne Cumhurbaşkanı bilir ne İmamoğlu bilir. Bu valiliklerin ve kaymakamlıkların işidir. Bunun CHP ile bir ilgisi yok. Sudan bahaneler ile seçimi iptal ettirip, tüm CHP’lilere ağza alınmayacak hakaretler ettiler. Bu da yetmiyormuş gibi genel başkanımıza, Ankara’da bir şehit cenazesinde öldüresiye saldırıda bulundular. Bunlar Türkiye’yi kaosa sürüklemenin planlarıdır.”

 

“TÜRKİYE KAZANACAK, BİZ KAZANACAĞIZ”

“Bugün ülkenin üzerinde dönen kara bulutlar, 23 Haziran gecesi dağılacak ve ufku açık bir havaya dönüşecek. 24 Haziran sabahı, bizler mutlu, huzurlu bir şekilde ülkemizin yaşanabilir bir ülke olduğunu göreceğiz. Ekrem İmamoğlu’na başarılar diliyoruz. Türkiye kazanacak, biz kazanacağız, İstanbullu kazanacak. Vatandaşlar karamsar olmasın. Oylarını seve seve, başı dik, alnı açık bir şekilde kullansınlar”