• Dolar
  5.7035
 • Euro
  6.3169
 • G. Altın
  274.65
 • T. Altın
  1856.1

CHP Elazığ İl Başkanlığı Ve İyi Parti İl Başkanlığı, 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılında özel bir yürüyüş düzenledi.

CHP Elazığ İl Başkanlığı Ve İyi Parti İl Başkanlığı, 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılında özel bir yürüyüş düzenledi.  Törene CHP, İyi Parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Atatürk anıtına çelenk bırakılmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

 

 

CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, artık eski 19 Mayısların kalmadığını belirterek,

“19 Mayıs’ın bundan sonraki süreçte de anlamına göre kutlanmasını istiyoruz. Eski 19 Mayıs kutlamaları kalmadı. Adeta dernek düzeyinde 19 Mayıs kutlamaları yapıldı. Bu konuda da ilgilileri uyarıyoruz. Bağımsızlık meşalesi 100 yaşında. Emperyalizme karşı mücadele eden ve ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da başlattığı o meşale 100 yaşına girdi. Bu ateş gün geçtikçe Türk ulusunun bağrında büyümeye devam ediyor” diye konuştu.

İyi Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or ise,

“Bizler bu emaneti siz gençlere devrettik. Bu değerlere sahip çıkacağınızdan da eminiz. Bizler de sizleri destekleyeceğiz” dedi.  

 

 

CHP Elazığ Gençlik Kolları Başkanı Onur Ata,

“Ülkede umutların tükendiği anda, Türk milleti için “Bağımsız yaşamaktansa ölmek daha iyidir” diyerek,  bir asır önce mücadeleye başlayan ebedi önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk umudun gençlerde olduğunu görmüş ve gençliğe güvenmiştir. Gelecek kaygısı yaşayarak, yurtdışında bir hayat kurma umuduyla yaşayan yurttaşlarımıza sesleniyorum, bizlere atamızdan kalan bir vazife vardır. Önderimiz Atatürk, vatan inancı ile bir ulusu ayağa kaldırmayı başarmış ve büyük zaferin kıvılcımını yakmıştır” ifadelerini kullandı.