• Dolar
  6.0993
 • Euro
  6.815
 • G. Altın
  249.97
 • T. Altın
  1692.1

Yerel seçimlere kısa bir süre kala çalışmalarına ara vermeden devam eden MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal çoban, Bir üretimin içerisinde Belediye olmak zorundadır ifadelerini kullandı.

Yerel seçimlere kısa bir süre kala çalışmalarına ara vermeden devam eden MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal çoban,  Bir üretimin içerisinde Belediye olmak zorundadır ifadelerini kullandı.

MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Bilal Çoban; Bu kapsamda Çoban bugün bir Mobil fabrikası, Tekstil Fabrikası ve Çağrı Merkezini ziyaret etti.

ARTIK ESKİ RUTİN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞININ DIŞINDA BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI GELİYOR

Açıklama yapan MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Bilal Çoban; “Bildiğiniz kadarıyla artık belediyecilik anlayışı değişti 2017 yılında Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini hep beraber oyladık 2018’de Cumhurbaşkanı ve Milletvekillerini seçtik Allah nasip ederse de 2019’da yaklaşık 20 gün sonra yani Mart’ın 31'inde Cumhurbaşkanlığı sisteminin Mahalli idareler kısmı tamamlanacak. Görüyorum ki artık eski rutin belediyecilik anlayışının dışında bir belediyecilik anlayışı geliyor bunu okumayan okuyamayan bu sistemin geleceğini göremeyenler oyun dışı kalacak bizim şehrimizde Allah nasip ederse bizimle beraber oyunun baş aktörleri içerisinde olacak çünkü artık yeni belediyecilik anlayışında tamamen üretken bir belediyecilik anlayışı altında üretime dayalı emeğe dayalı işsizliği önleyici işsizliğe çare olacak bir sistem geliyor. Bunu ’da Milliyetçi Harekât Partisinin genel itibariyle üretken belediyecilik dediği ve bizim de dibini dolduracağımız bir sistem. 20 bin kişiye iş sözü verdiğimiz 5 bin tane aileye konut yardımında bulunacağımız sözü verdiğimiz ucuz konut yardımında bulunacağımız alt yapısıyla otoparklarıyla çünkü yeni belediyecilik anlayışında kaldırım üzerine çiçek böcek üzerinde yürüyeceğimiz bir sistem değildir ve olmayacaktır. Onlar rutin belediyecilik anlayışıdır. Ama şehrin problemlerini aşağıdan yukarıya dizdiğinizde bir numara işsizlik çıkmışsa ona çözüm üretecek bir mekanizma belediyeler üzerinden yürümek zorundadır. Çünkü devlet mekanizmasının başka şansı ve çaresi yoktur. Bu üretimin içerisinde Belediye olmak zorundadır.” dedi

 Çoban konuşmasına şöyle devam etti; “1 Nisan’dan sonra artık belediyeler iki şey yapamayacaklar bir adam asamayacaklar iki para basamayacaklalar onun dışında bütün alanlarda yer alacaklar. Belediyeler adam asamaz, para basamaz ama onun dışında her yerde olur. Ve benim dediğim kayısı fabrikası 2 entegre tesisi dediğim şudur 800 milyonluk kayısı üretiyoruz Baskil’de çok ciddi olan bu rakam eski para ile 800 trilyonluk çok ciddi bir potansiyeli olan kaynak bu üretim kaynağı işte çiftçimiz 800 değil belki 1 buçuk katrilyonlukta üretebilir belki 2 katrilyonluk ta üretebilir ama sistem nasıl dönüyor Hemen yanı başımızda Malatya geliyor dalından beş liraya alıyor Malatya tarafına geçiyor içerisine bir tane cevizi dürtüyor tekrar getirip bize satıyor. Bende diyorum ki içine bir ceviz dürteceksek onu biz yapabiliriz” dedi