• Dolar
  7.3268
 • Euro
  8.6312
 • G. Altın
  480.43
 • T. Altın
  3292.7

Milletvekili Gürsel Erol deprem sonrası ilimizde yaşanan sorunlarla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne araştırma önergesi verdi.

İlimizde meydana gelen deprem sonrasında, yaşanan sorunlar devam ederken, Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yeni bir araştırma önergesi verdi.

 

 

Araştırma komisyonunun ilimizde yapacağı inceleme öncesinde mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Erol toplantı öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Milletvekili Erol: ’’Bugün Muhtarlarımızla son durum değerlendirmesi yapıp vatandaşlarımızın beklentileri ve talepleri ile ilgili bir bilgi notu oluşturacağız. Mecliste bir araştırma önergesi verdik, deprem sonrası vatandaşların beklentilerin karşılanıp karşılanmadığı, karşılanmış ise hangi konularda karşılandı bunların tespiti ile ilgili bir önerge verdik.

En kısa sürede Çevre ve Şehircilik komisyonu gelecek bunu Meclis Başkanından talep ettim.

Çevre ve Şehircilik komisyonunu Elazığ’a getirterek özellikle komisyonu muhtarlarla bir araya getirerek Elazığ’da yaşanan sorunların tespiti ve bu sorunların çözümü ile ilgili Meclis Başkanına bir rapor verilmesi ve ilgili mecralara gönderilerek Cumhurbaşkanımıza iletilmesi sağlanılacak.’’ İfadelerini kullandı.

 

 

Muhtarlar adına konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Gül ise yaptığı değerlendirmede: ’’Muhtarlıklarımızda çok büyük bir yığılma var vatandaşlarımız çok sayıda talep iletiyorlar muhtarlarımıza.

Hak sahipliği sürecinde tapudaki karışıklıklar, tapusu olmayanlar veya varis olanlar bunlar sıkıntı yaşıyorlar ve açıklama bekliyorlar.

Köylerimizde biz başından beri köylü vatandaşlarımızın istediği şekilde evlerini yapmaya çalıştık.

Depremin ilk gününden beri bizler bu krizi fırsata çevirmek üzere geri kalmış mahallelerimizi geliştirmek amacıyla yeni TOKİ konutlarının yapımı geliştirebilirdi ancak mahallelerin çok uzağına yapıldı şehrin dışına itildi.’’dedi.