• Dolar
  6.8659
 • Euro
  7.7625
 • G. Altın
  399.97
 • T. Altın
  2713.4

Bugün Saat:10.00'da yapılması planlanan Palu Belediye Başkanlığı seçimi Milliyetçi Hareket Partili Belediye Meclis Üyelerinin gelmemesi sonucu çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi.

Palu Belediye Başkanlığı Seçiminin yapılması için 31 Mayıs Cuma günü Saat:10.00'da tekrar toplanılmasına karar verildi.

Seçimin ertelenmesinin ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze: 

"Ramazanın son günlerine yaklaşmış bulunmaktayız. Ramazan bayramına da hayırlı bir şekilde ulaşmayı yüce Rabbim bizlere nasip etsin. Bugün Palu’da seçim yapılması gerekiyordu. 31 Mart’ta yapılan seçimlerinde, son anda hukuki bir nedenden dolayı boşalan belediye başkanlığı koltuğuna, yine YSK’nın kararıyla ve Sayın Valimizin yetkilendirmesiyle, bugün saat 10:00’da seçime geçilmesi gerekiyordu. Ancak bu seçim maalesef gerçekleştirilemedi. Bizim AK Parti grubu olarak, 5 meclis üyemiz ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcımız, Malatya Milletvekilimiz Ahmet Çakır da dahil olmak üzere hepimiz seçime dahil olmak için buradaydık. Ancak bel ediye mevzuatı çerçevesinde yapılan ilk toplantının 3’te 2’sinin çoğunluk sağlaması gerekiyordu, maalesef biz 5 kişilik AK Parti grubu olarak buradayken, MHP meclis üyesi arkadaşlarımız toplantıya iştirak etmediklerinden dolayı seçim gerçekleştirilemedi.

 Yine belediye mevzuatı çerçevesinde, bu seçimin 3 gün içerisinde yenilenmesi gerekiyor. Şimdi alınan karar gereği, yarın 10:00’da tekrar seçim için bir araya geleceğiz. Yarın tekrar burada olacağız. İnşallah bu seçimler hayırlı bir şekilde sonuçlanır" dedi.