• Dolar
  6.7625
 • Euro
  7.6746
 • G. Altın
  373.96
 • T. Altın
  2531.2

İyi Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, Kanal 23 mikrofonlarına açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin gündemine oturan İstanbul seçimleri ile ilgili olarak İyi Parti Yüsek Seçim Kurulu’na 31 Mart İstanbul seçimlerinin iptali için başvuruda bulunmuştu. Konu ile ilgili İyi Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, Kanal 23 mikrofonlarına açıklamalarda bulundu. Or’un açıklamaları şöyle:

“İstanbul seçimlerinde önce 17-18 gün bekletildi ardından mazbata verildi. Bu süreçte AKP itiraz etti. İtiraz da kabul edildi. Zaten kabul edileceğini biliyorduk. Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’da da bu hukuksuzluğu sergilediler. Biz Bursa’da da itiraz etmiştik. Aynı yargı orada bizim lehimize karar verebilirdi, maalesef orada tereddütsüz reddedildi. Aynı şartlarda başvurumuzu yapmıştık.”

“İyi Parti, Millet İttifakının içerisinde seçimlere girmişti. 23 Haziran’da gireceğimiz seçime de beraber çalışacağız. Genel merkez, burada ne yapılacağına dair bir yol haritası izlenecek. Halk da burada bir haksızlığın olduğunun farkında. Önemli olan da bu. Biz sonuçların bu kez daha farklı olacağına inanıyoruz. İmamoğlu’nun oyları daha da artacak. Çünkü bu millet her zaman mağdurun yanındadır. Şu an mağdur da mazlum da İmamoğlu’dur.”

“Düşünün ki bir zarfın içerisinde 4 tane oy pusulası girmiş, siz içinden bir tanesini seçip itiraz ediyorsunuz. Neden bu zarfın içerisinden sadece belediye başkanının ismi çıkıyor? Bu akla mantığa uygun değil. Halk bu hukuksuzluğa, bu adaletsizliğe dur diyecek ve bunu da önümüzdeki seçimlerde büyük bir farkla ortaya koyacak.