İyi Parti Milletvekilleri Muhammed Naci Cinisli ve Arslan Kabukçuoğlu Sivrice ve Maden İlçelerini Ziyaret Etti.

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a gelen İyi Parti Erzurum Milletvekili Muhammed Naci Cinisli ve Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu Sivrice ve Maden İlçelerini ziyaret etti. Cinisli ve Arslan’a İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or ve teşkilat üyeleri de eşlik etti.

 

 

Sivrice ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekilleri, sorun ve talepleri dinledi. Daha sonra Maden İlçesi’ne geçen İyi Parti Heyeti, partililerle buluştu. Maden İlçe Başkanı Necla Çağıran,ilçe sorunlarıyla ilgili dosyayı milletvekillerine teslim etti.

 

 

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli Maden’de yaptığı açıklamada; “ben geçtiğimiz yasama döneminden beri Maden’e sorunları ele aldım. Maden’de ki doğal olmayan heyelandan ötürü uğranılan felaketin neticelerini mecliste dile getirdik. Soru önergeleri verdik. Ayrıca buradaki tarihi eserlerin restorasyonu ile ilgili yine soru önergeleri verdik” dedi.

 

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu da konuşmasında; “Maden otantik ve gerçekten çok güzel bir ilçemiz ben ilk defa geldim. 4 bin yıllık tarihi ile eski dokusunu her zaman hissediyorsunuz. Bu köklü geçmişini hissediyorsunuz. Ama gelin görün ki Maden’e gereken değer verilmemiş. Maden’e ihtiyacı olan şeyler yerine getirilmemiş” ifadelerini kullandı.