• Dolar
  6.0993
 • Euro
  6.815
 • G. Altın
  249.97
 • T. Altın
  1692.1

Milliyetçi Hareket Partisi, il başkanlığı yeni hizmet binasının açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi, il başkanlığı yeni hizmet binasının açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Açılışa MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal çoban, MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze MHP teşkilat üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

YALÇIN: “CUMHUR İTTİFAKI MHP VE AK PARTİ’NİN BİRLİKTE ORTAYA KOYDUKLARI TUTARLI, SORUMLU, UZLAŞMACI E ÇÖZÜM GETİRİCİ POLİTİKALARIN ÜRÜNÜDÜR”

Cumhur ittifakının önemine değinen MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edip Semih Yalçın, “Milletimizin Cumhur İttifakına 24 Haziran seçimlerinde gösterdiği teveccüh bunun en büyük delilidir. Bilindiği gibi Sayın Genel Başkanımın 15 Temmuz ihanet teşebbüsünü boşa çıkarmak üzere hasıl olan milli mutabakatını siyaset cephesinde de temellendirmek için Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte Cumhur İttifakını ortaya atmışlardır. Yeni ayrılıkçı planların hayata geçirilmesini de önlemeyi hedefleyen Cumhur İttifakı birlik ve bütünlüğümüze, beka ve egemenliğimize kasteden düşmanlarımıza ve onların yerli iş birlikçilerine karşı vücuda gelen muazzam toplumsal refleksin politika cephesine yansımasıdır. Cumhur ittifakı MHP ve AK Parti’nin birlikte ortaya koydukları tutarlı, sorumlu ve uzlaşmacı ve çözüm getirici politikaların ürünüdür. Bu sebeple hem iki müteşebbis partinin tabanı hemde halkın ekseriyeti tarafından benimsenip desteklenmiştir ve destekte devam edecektir” ifadelerini belirti.

İttifakın sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimlerle sınırlı kalmaması gerektiğini ifade eden Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “İttifakın sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimlerle sınırlı kalmaması yerel seçimlerde de belirleyici bir unsur olması için çaba gösteriyoruz. Türkiye’nin yarınlarını garanti altına alacağına şüphe bulunmayan bu büyük ve tarihi projenin başarısından rahatsız olan çevrelerse CHP’nin öncülüğünde oluşturan işbirlikçi bir cephede yoluna devam etmektedir. İşbirlikçi cephe, farklı bir ittifaktır. Toplumda karmaşayı, tefrika, fitne ve ayrımcılığı temsil etmektir. Sayın Cumhurbaşkanı’nın illet, Genel Başkanın da zillet dediği bu ittifak politikada çıkarcılık, step necilik ve yancılığı teşvik etmektedir. Dava anlayışında kutsallara saygısızlık ve değer tanımazlığı tercih etmektedir. Fikirde sathilik, basitlik ve pespayeliği yeğ eylemektedir. Aidiyete gevşeklik ve hovardalığı benimsemektedir o yüzden 24 Haziran’da halk nezlinde itibar görmemiş buna rağmen yerel seçimlerde aynı kafayla yarışa girmekten vazgeçmemişler. Başını CHP’nin çektiği bu ittifak ufukta yeni bir sandık hüsranı görünce telaşa düşmüştür” şeklinde konuştu.