• Dolar
  7.3268
 • Euro
  8.6312
 • G. Altın
  480.43
 • T. Altın
  3292.7

Özel İdare İl Genel Meclisinin Temmuz ayı toplantılarının sonuncusu bugün yapıldı. Meclis toplantısında söz alan MHP İl Genel Meclis üyesi Aytunç Sunguroğlu, planlama ile hareket edilmediği takdir de yapılanların bir anlamı olmayacağını belirtti.

Planlama ile hareket edilmediği takdir de yapılanların bir anlamı olmayacağını söyleyen Sunguroğlu, “Yarım yamalak işler yapmayalım. Eğer tarımın önemini bilip tarım yılı ilan etmezsek yol yaptık, kanalizasyon yaptık. Hiç anlamı yoktur” dedi.

MHP İl Genel Meclis üyesi Sunguroğu konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi;

“Gelin Elazığ’ı beşe bölelim dedim. Beş yılımız var. Her yıl bir bölgeyi tamamıyla bütün bütçemizi kullanarak yapıp çıkalım. Ama buna hiç kimse evet demedi. Bunun müsebbibi bizi aslında. Paramız yok şuraya şunu yapalım diyoruz. Arkadaşlar yapıyorlar. Ama para ne kadar. Ne kadar ekmek o kadar köfte meselesi var ya. Müsebbibi biziz. Biz bir tarafı bölüp bütün problemlerini bitirerek gidersek eser bırakmış oluruz. Yoksa burada 3 km yarın burada iki km yaparsak olacağı budur. Bu parayı biz çarçur ediyoruz. Her yılı bir yıl asfalt yılı bir yılı tarım yılı yapabiliriz. Bu yıl ne dedik araç yılı yapacağız dedik. Asfalt yapmayacağız dedik. Şu anda asfalttan konuşuyoruz yine. Ne anladım bu işten. Biz kendi kendimizi kandırıyoruz. Bakın 2021 yılı 2022 ve 2023 ü tekrarlıyorum. Tarım yılı ilan etmezseniz. Elazığ’a ihanet etmiş oluruz. Bize asfalt lazım değil. Ulusal basını takip edin. Dünya basınına bakın. Tarım giderek en değerli şey oluyor. Eğer planlı sulamayı ön plana çıkarmaz isek yol yaptık, kanalizasyon yaptık. Hiç anlamı yok” dedi.