• Dolar
  6.7688
 • Euro
  7.6343
 • G. Altın
  366.79
 • T. Altın
  2501.4

Geçtiğimiz gün Ankara'nın Çubuk İlçesinde katıldığı Şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için 81 ilde Millet İttifakı cephesinden eş zamanlı basın açıklamaları geldi.

Geçtiğimiz gün Ankara'nın Çubuk İlçesinde katıldığı Şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için 81 ilde Millet İttifakı cephesinden eş zamanlı basın açıklamaları geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Teşkilatı da bu amaçla Öğretmenevi önünde bir araya geldi. Açıklamaya Millet İttifakı Partileri İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or, Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Bazı Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ve partililer katıldı.

 

 

CHP İl Başkanı Zeki Kaplan, “Yapılan saldırıdan bir provokasyon ya da farklı bir eylem değildir. Bu son derece organizeli bir eylemdir.  Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine, iç huzurumuza karşı yapılmıştır. Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Adına gazete denen bir takım paçavralardan kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef göstermektir. Bir takım operasyon kanalında kimler Genel Başkanımıza idam teklifinde bulunduysa, Cumhuriyet Halk Partililerin Şehit cenazelerine alınmaması için kimler talimat verdiyse, meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in iki büyük eserimden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayan onlardır” diye konuştu.

 

 

Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu ise, “Bu saldırıyı es geçemeyiz. Biz Saadet Partisi olarak dilimizde tüy bitti. Siyasi partiler bu ülkede düşman değil. Siyasi partiler birbirlerinin rakibidir ve aynı zamanda da ülkenin zenginliğidir. Biz bunu söyleye söyleye dilimizde tüy bitti. Ama gelinen noktada gerçekten ülke şu anda karıştırılmak isteniyor. Perdenin arkasındaki büyük fotoğrafı görmekte fayda vardır. Ortadoğu projesi, Libya, Suriye, Irak şu anda da Türkiye karıştırılmak isteniyor. Derhal hükümetin bu failleri bulup en ağır bir cezayla cezalandırmalıdır. Kesinlikle bir daha bu tür olaylara da mahal bırakılmamalıdır. Siyasi partinin genel başkanlarını seçimden sonra Sayın Cumhurbaşkanı’mız gerçekten ülkenin birlik beraberliğiyle alakalı bizi de rahatlatıcı bazı cümleler sar etmiştir. Biz bunu takdirle karşılıyoruz” dedi.

 

 

İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or da, “Öncelikle bir Şehit cenazesinde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. İYİ Parti olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanına yapılan u saldırı; gerçekten ülkenin birlik ve bütünlüğünü gerçekten zedeleyecek bir noktadadır. Bu organizeli çete mi desek veya birilerinin kışkırtmasıyla desek ülkenin huzuru için yapılan bu saldırı en kısa zamanda faallerinin yakalanıp adalete teslim edileceğinden şüphemiz yoktur. İnşallah da bu bu şekilde gerçekleşir. Bizler bu ülkenin birliğine, dirliğine inanan kişileriz. Bir Şehit cenazesine Türk vatandaşı olarak herkes, bırakın bir Genel Başkanı, herkes katılabilir” ifadelerini kullandı.