• Dolar
  5.7961
 • Euro
  6.4141
 • G. Altın
  272.41
 • T. Altın
  1838.2

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Kanal 23 Ana Haber programına telefonla bağlanarak, son günlerde kamuoyunu oldukça meşgul eden İl Özel İdaresi’nin personel alımına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Elazığ İl Özel İdaresi tarafından 48 personel alımının yapılacağı duyurulmuştu. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören ilanın ardından, kamuoyunda asılsız iddialar ortaya atılmış ve ortaya atılan iddialar gündemi meşgul etmişti. İddiaya göre, kurumun alacağı personellerin kim olacağı, hazırlanan liste ile belirlenmişti. Bu akşam yayınlanan Kanal 23 Ana Haber programına konuk olan AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut  konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bulut’un açıklamaları şu şekilde:

“AK PARTİ ÜZERİNDEN BİLİNÇLİ BİR KARALAMA KAMPANYASI BAŞLATILDI”

“Maalesef, birkaç gündür Elazığ kamuoyunun gündemini lüzumsuz şekilde meşgul eden bir konu. Bütün Elazığ halkının canını sıktığı gibi bizim de canımızı sıktı. İl Özel İdare’ye 48 personel alımı yapılacaktı. Kurumların dönem dönem böyle ihtiyaçları olur ve personellerin hangi şart ve koşullarla alınacağı da kamuoyunun bilgisine sunulur. Yani bunların hiçbiri, kapalı kapılar ardında gizli kapaklı yapılan şeyler değildir. Zaten kamuoyuyla paylaşıldığı için de bu bilgi herkesin dikkatini celb etmişti. Fakat her nasıl olduysa, alınacak olan personellerin listesinin AK Parti Milletvekilleri, İl Teşkilatı tarafından yapıldığı gibi bilinçli bir kirletme kampanyası başlatıldı. Bu konuda tüm kamuoyu bizim uygulamalarımızın nasıl olduğunu bilir”

“İŞE ALIMLAR KAMUOYUNA AÇIK BİR YERDE, NOTER HUZURUNDA YAPILACAK”

 “İlanda zaten kurumun kurayla personel alacağı da yazıyor. Tüm siyasi arkadaşlarım adına söyleyebilirim ki, biz bugüne kadar bu gibi iş alımlarında adaletli davranabilmek için, hep NOTER huzurunda kura çekilmesi yöntemini benimsedik ve bunun uygulanmasını da takip ettik. İl Özel İdare ve İŞKUR’dan alınan elemanlar, NOTER huzurunda çekilen kura ile alınıyor. İl Özel İdare’de yapılacak olan bu iş alımı da yine NOTER huzurunda yapılacak ve tüm vatandaşların da takibini yapabilecekleri, görebilecekleri kamuoyuna açık bir yerde olacak Vatandaşlarımız lütfen, bu tür siyasal kirliliklere itibar etmesinler. Bundan siyaset üstü destek isteyenler, siyaseten nemalanmak isteyenler çıkabilir, kurum içerisinde bir takım yönlendirmeler olabilir. Bunlara itibar edilmemesini kamuoyundan özellikle istirham ediyorum”

“EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ, HUZURU TESİS ETMEK VE ADALETLİ DAVRANMAKTIR”

“Bundan sonra yapılan tüm alımlar, ki yakın bir zamanda 5 eleman alındığını hatırlıyorum, 5 elemanın kurayla alınması gibi belirlenecektir. İnşallah NOTER huzurunda, kamuoyunun da takip edebileceği bir şekilde kurum ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayacaktır. Siyaseten bir şey yapamayan, bu konuda elinin kolunun bağlı olduğunu hisseden insanların siyasi nemalanmaları bunlar. Orada işe alınacak 48 tane personelin üzerinden siyaset yapmak, toplumun kafasını bulandırmak, yapılacak en son şey olmalı. Neticede bizlerin, siyasi aktörler olarak en önemli vazifemiz, toplumun huzurunu ve güvenliğini tesis etmek, adaletli davranmaktır.

“SİYASETÇİLER, TOPLUMDA NİFAK YARATACAK ŞEYLERDEN ÖZELLİKLE UZAK DURMALI”

“Milletvekilinin iki tane asli görevi vardır; Kanun yapmak ve bunları denetlemek. Bizler aynı zamanda denetleyicileriz. Varsa böyle bir konu bunu denetleriz. Yani bunun uygunluğunu tartışırız. Zaten kurum, bu ilanı kamuoyuyla paylaşmadan önce bize söyleseydi, bunun yönteminin nasıl olduğunu söylerdik. Bunun ne şekilde yapılacağıyla alakalı bilgimize başvurulmuş olsaydı, biz bunu kendilerine izah ederdik. Böylece toplumda gereksiz konuşmalar ve gerginlikler yaşanmazdı. Ben toplumun huzurunun her şeyden önemli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden toplumda nifak yaratacak şeylere sebep olmaktan, bir siyasetçinin özellikle uzak durması gerektiğinin elzem olduğunu düşünüyorum. Bizler siyasetçiler olarak, görevimizi erdemli bir şekilde yapmak zorundayız”