• Dolar
  6.1546
 • Euro
  6.6613
 • G. Altın
  333.22
 • T. Altın
  2254.3

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde YSK’nın İstanbul ile ilgili vermiş olduğu karar hakkında konuşma yaptı.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul’daki seçimin tekrarlanması kararı ile ilgili TBMM kürsüsünde konuşma yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bugün aslında Emniyet mensuplarımızın 3600 ek göstergesiyle ilgili verdiğim kanun teklifi üzerinde konuşma yapmayı planlarken dün Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul seçimlerinin iptaliyle ilgili vermiş olduğu karardan sonra konunun içeriğini değiştirerek Yüksek Seçim Kurulunun vermiş olduğu karar doğrultusunda bir konuşma yapacağım. Emniyet mensubu arkadaşlarımdan özür dilerim, beklentileri vardı ama yine bu 3600 ek göstergeyle ilgili, ilerleyen süreçte Meclis gündemine getirerek, bir konuşma yapmayı onlara kendi adıma buradan söz veriyorum.  Önce şunu belirtmek isterim ki tabii, benden önceki konuşmacılar sürecin hukuki boyutunu anlattılar. Ben bir hukukçu değilim, onlar gibi hukuki boyutunu anlatamam ama siyaseten değerlendirebilirim çünkü ülkemizde hukuka dayalı olmayan, hukukun siyasallaştığı dönemlerin ve sonuçlarının ne olduğu konusunda değişik örnekler var. Mesela, Ergenekon, Balyoz sürecini herkes hatırlar. O dönemlerde hainlikle suçlanan Ergenekon ve Balyoz sanıkları daha sonraki süreçte kahraman olarak görevlerine iade edildiler ama hatırlayın, o dönem Ergenekon ve Balyoz soruşturmalarının savcıları, Zekeriya Öz kahraman olarak gezerken ve dönemimizin Cumhurbaşkanı, o dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan kendi makam arabasını bile tahsis etme sorumluluğu hissettiği dönemde Zekeriya Öz Türkiye'nin neresine giderse gitsin siyasetüstü, bürokrasiüstü bir kimlikle, kendini her şeyin üstünde gören bir kimlikle kahraman gibi görürdü ama işin aslı ortaya çıkınca o kahraman Zekeriya Öz, vatan haini olarak şu anda yurt dışında ve o Zekeriya Öz'ün yargıladığı o zamanki hainler, şu anda vatanın gerçek evlatları ve kahraman olarak görevlerinin başında” şeklinde konuştu.