• Dolar
  6.1532
 • Euro
  6.6614
 • G. Altın
  333.67
 • T. Altın
  2257.3

CHP Milletvekili Erol TBMM kürsüsünden yaptığı konuşmada çok sert mesajlar verdi.

CHP Milletvekili Erol TBMM kürsüsünden yaptığı konuşmada çok sert mesajlar verdi. Erol Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı bir terör suçu olarak nitelendirdi.  İşte Erol’un meclisteki konuşmasından satır başları:

 

“KILIÇDAROĞLU’NA KARŞI YAPILAN SALDIRI BİR TERÖR SUÇUDUR”

“Terör suçu, yalnızca terör örgütlerinin eylemleriyle ifade edilen bir suç değildir. Kamu güvenliğini, kamu otoritesini, toplumsal barışı ve toplumsal huzuru tehdit eden her eylem aynı zamanda bir terör suçudur. Bu anlamda PKK terör örgütünce şehit edilen evladımızın cenazesinde, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’na karşı yapılan linç girişimi, yalnızca şahsi bir linç girişimi olarak değerlendirilmemeli. Bu bir terör suçudur. Çünkü Kemal Kılıçdaroğlu bir şahsı değil, 1 milyon 200 bin üyesi olan, 15 milyon seçmeni olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin kimliğini temsil ediyor.”

 

“O YUMRUK YANINA KAR KALMAZ”

“Bu linç girişiminde genel başkanımıza karşı linç girişiminde bulunan “İnek Hırsızı Osman” için bir çift sözüm olacak. Bizim geleneklerimizde, bizim yaşam tarzımızda her zaman affedicilik ve hoşgörü vardır. Oradaki eyleminden dolayı, genel başkanımızdan özür dileyip, elini öpüp, affını dilerse, sanıyorum ki genel başkanımız da bunu affedecek büyüklüğü gösterecektir. Aksi taktirde, “Benim attığım yumruk benim yanıma kar kaldı” diye düşünürse bilsin ki, nezakete ve toplumsal barışa önem veren biri olarak söylüyorum ki o yumruk yanına kar kalmaz. Onun bedeli de hesabı da sorulur.”

 

Daha sonra Maden’de yaşanan heyelan olaylarına değinen Erol,

“Ben 26. dönemde Tunceli Milletvekiliydim ve o dönemde Türkiye’nin en sorunlu kenti Tunceli’ydi. Daha sonra Elazığ adayı olarak Elazığ’a gittim. Seçim süresi boyunca yaptığım görüşmelerde gördüm ki; Elazığ Tunceli’den çok daha sorunlu bir kent. Tunceli Elazığ’a göre nur namet. 2007 yılından itibaren 2015 yılına kadar, Maden Bakır İşletmesinin moloz dökümü ilçenin üstüne dökülerek ilçenin zemin kaymasıyla tehdit altında kalmasıyla kalan bir sürece başlamıştır. 2017 yılında ilimizin Valisi, şu anki Valisi’nin talimatıyla bu hafriyat durdurulmuş ve daha büyük bir faciadan dönülmüştür. Benim bugün burada bu konuşmayı yapmamdaki amaç şudur; Maden’in taşınmasıyla ilgili bir planlama ve bir söylenti varmış. Eğer bir ilçenin riske açık şekle getirilmişse o ilçedeki insanların can ve mal güvenliği tehdit edileceği hale getirilmişse tabi ki bilimsel araştırmalar, veriler değerlendirilerek oradaki insanların can ve mal güvenliği korunmalıdır. Ama aynı zamanda oradaki insanların can ve mal güvenliğini tehdit eden uygulamadan kaynaklı firma hakkında da yasal işlem başlatılmalıdır” dedi.