• Dolar
  5.9441
 • Euro
  6.5532
 • G. Altın
  299.7
 • T. Altın
  2035.1

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Maden İlçesine giderek incelemelerde bulundu.

Elazığ’a son zamanlarda her gelişinde Maden İlçesini ziyaret etmeyi ihmal etmeyen Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, bugün de  Maden’e giderek vatandaşlarla sohbet etti ve sorunları dinledi. Maden'de açıklamalarda bulunan Milletvekili Erol, heyelan riski nedeniyle Maden İlçe merkezine giden köprünün trafiğe kapalı olmasının mantık dışı bir uygulama olduğunu söyledi.

 

 

Erol: “Uzun süreden beridir Maden’deki heyelan riskinden kaynaklı yaşanan sorunla ilgili sürekli gelip giderek buradaki hemşerilemizle, bu sürecin mağduriyetin giderilmesi anlamında ne yapabiliriz konusunda görüş alışverişinde bulunuyoruz.

Yine bugün en son afet yasasından kaynaklı tebligatlardan sonra da Maden’de olan bitenleri yerinde görmek için geldiğimizde hiç de hoşumuza gitmeyen aklen mantıken anlam veremediğimiz bir tabloyla karşı karşıya kaldık. Cami Kebir Mahallesi yani ilçenin merkezi olan mahalleden bu köprüye kadar heyelan riski olan bölge olarak afet bölgesi ilan edilmiş. Doğal olarak tabiki devlet vatandaşlarımız can ve mal güvenliğini korumakla sorumlulukları vardır. Ama bunu yaparkende bir mantık dışı uygulamalara da çok uygun davranmamak lazım. Bu işin mantığını anlatayım. Burada bir köprü var ve bu köprü Maden ilçesinin merkezine giden ana köprü. Şimi bu körü can güvenliğinden dolayı kapatılmış. Peki burayı kapattınız da yolu nereden verdiniz.  Yolu hemen yan taraftan ileriden vererek yine Maden ilçesinde gelmek için bu alt yol kullanılacak. Yani yine afet bölgesi ilan edilen, heyelan riski olan bölgeden aracınızla geçerken risk yok ama bu kadar bölgeden geçerken risk var diye bu köprüyü kapatmışsınız. Bu uygulama bana göre mantıken çok anlamsız bir uygulama.  Bunu ilimizin Valisi’yle ve Karayolları Bölge Müdürüyle görüşüp bu köprünün bir an önce trafiğe açılması ilgili ricada bulunacam. Maden’deki bu sorunlarla ilgili elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” Dedi.