• Dolar
  5.7581
 • Euro
  6.3898
 • G. Altın
  278.11
 • T. Altın
  1873.9

Kanal 23 Televizyonu'nda canlı yayına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, siyaset yapma tarzıyla ilgili Aziz Nesin’in ‘Zübük’ romanı üzerinden yaptığı değerlendirmelerin yanlış yere çekilmesi nedeniyle açıklama yaptı. Milletvekili Erol, bu yorumunun herhangi bir parti ve kişiler üzerinden yapılan bir değerlendirme olmadığını ve genel bir değerlendirme olduğunu belirtti.

Kanal 23 Televizyonu'nda canlı yayına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, siyaset yapma tarzıyla ilgili Aziz Nesin’in ‘Zübük’ romanı üzerinden yaptığı değerlendirmelerin yanlış yere çekilmesi nedeniyle açıklama yaptı. Milletvekili Erol, bu yorumunun herhangi bir parti ve kişiler üzerinden yapılan bir değerlendirme olmadığını ve  genel bir değerlendirme olduğunu belirtti.

EROL:" Bu değerlendirmenin farklı boyutlara çekilmemesi ve kişiler kendisiyle ilgili bir değerlendirme olarak görüp kasıt arıyorlarsa buda onların sorunudur."

Milletvekili Erol açıklamasında “Elazığ'ın yerel televizyonlarında yapmış olduğum programda siyaset ile genel değerlendirmede,  Aziz Nesin'in "Zübük" romanı üzerinden değerlendirme yaparak geçmişten bugüne siyaset yapma tarzıyla ilgili yorumum herhangi bir parti ve kişiler üzerinden yapılan bir değerlendirme olmayıp, genel bir değerlendirmedir. Zaten  romanın kaynağı da bu siyaset anlayışının gerçeğidir. Bu değerlendirmenin farklı boyutlara çekilmemesi ve kişiler kendisiyle ilgili bir değerlendirme olarak görüp kasıt arıyorlarsa buda onların sorunudur” dedi.