Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Çeşitli Temaslarda Bulunmak Üzere Elazığ’a Geldi.

Partisinin İktidara Hazırlık Merkezi açılışı başta olmak üzere bir dizi temaslarda bulunmak üzere Elazığ’a gelen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül,il teşkilatı ve partililer tarafından karşılandı. İl Teşkilatı ve partililerle bir araya gelen Mustafa Sarıgül,önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

Elazığlılar’a seslenen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Gakgoların kardeşliğin yanında cumhuriyet ve demokrasiyi simgelediklerini söyledi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partilerinin ana ilkelerini anlatarak; “partimiz Atatürk ilkelerine bağlı, Cumhuriyetin değerlerini geliştirerek her zaman koruyan evrensel hukuk kurallarına uyan ve inançlara saygılı laikliği sağlayan, emeği koruyan Türkiye Cumhuriyetinin en demokratik partisidir.’’dedi.

Siyasetin dilini, yapılış şeklini değiştireceklerini kaydeden Sarıgül; ‘‘Demokrasi uygar bir tartışma rejimidir. Demokrasi kavga rejimi değildir. Biz barış içerisinde ve insanlık içerisinde bütün yurttaşlarımızla partimizin görüşlerini ve düşüncelerini paylaşacağız. Türkiye Değişim Partisi ülkemizdeki kutuplaşmaya ve gerginliğe son verecek olan partidir. Bunun için anlayışlı olacağız, uzlaşmacı olacağız ve güzel ülkemizdeki bütün kültür mozaiklerini saygıyla sevgiyle biz kucaklayacağız.’’ Dedi.

Kendilerine ‘Ankara’da ne yapacaksınız ve kimin sofrasında olacaksınız’ sorularını sürekli aldıklarını anımsatan Sarıgül, “ Biz buradan Gakkoların diyarından Elazığ’dan diyoruz ki, biz Ankara’ya kimsenin sofrasına oturmaya, kimsenin sofrasında bulunmaya gitmiyoruz. Biz Ankara’ya büyük bir vatan sofrası, büyük bir demokrasi sofrası kurmaya gidiyoruz. Türkiye Değişim Partimizin kuracağı o vatan sofrasında, demokrasi sofrasında her renkten, her dilden, her kültürden, her inançtan yurttaşlarımız olacak. O yurttaşlarımız saygıyla sevgiyle birbirlerine kucaklayacak. O yurttaşlarımızın tek amacı olacak, Türkiye Cumhuriyeti’nde kardeşlik hukuku içerisinde barışı, özgürlüğü, demokrasiyi ve insan haklarını el ele, kol kola, omuz omuza biz sağlayacağız” diye konuştu.

 

 

Elazığ’a çare aramaya geldiklerini ifade eden Mustafa Sarıgül, Elazığ’da iktidara hazırlık merkezlerini hizmete açtıklarını belirtti.

Elazığ depremine değinerek iktidara gelmeleri halinde Deprem ve Afet Bakanlığı kuracaklarını söyleyen Sarıgül; ‘‘Kentsel dönüşümleri vatandaşlarımızı ikna ederek konuşmamız lazım ve riskli binalardan kurtulmamız lazım. Türkiye Değişim Partisi diyor ki; paranız olabilir, pulunuz olabilir, para bulunur ama can bulunmaz bu yüzden mutlaka tedbirlerimizi almamız lazım. Türkiye deprem kuşağında olduğu için Türkiye Değişim Partisi iktidarında Deprem ve Afet Bakanlığını yüzde yüz kuracağız.’’Dedi.

Elazığ’ın sorunlarına da değinen Mustafa Sarıgül; “Elazığ’a uçakların birinin inip birinin çıkması lazım biz Elazığ’ımızın doğal ve tarihi güzelliklerini, barajlarını, projelerini dünya ile buluşturduğumuz zaman inanın ki Elazığ’ın kalkma değeri son derece başka olacaktır. Birde Elazığsporumuz vardı kentimize şehrimize bir eğlence bir mutluluk vermekteydi. Büyük takımlar buraya geldiği zaman şehir onunla yaşıyordu. Mutlaka Elazığspor hak ettiği yere fazlasıyla gelmeli.’’Dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, yerel basına da teşekkür etti.

 

 

Türkiye’de değişimin partileri ile başladığını söyleyen Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Selçuk Bakır; ‘‘Şehrimizin çevresi sular ile kaplı bereketli topraklarımız var Fakat ne yazık ki sulu tarım yok. Çiftçimiz bu durumdan sıkıntılı. Kayak merkezimiz, kaplıcalarımız, barajımız, harika gölümüz, 4 bin yıllık Harput tarihimiz var. Türkiye Değişim Partisi ile bunları şehrimize katma değer olarak katmaya geliyoruz” ifadelerini kullandı.

Sarıgül ve beraberindekiler daha sonra Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz koca ile de bir araya geldi.