• Dolar
  7.3213
 • Euro
  8.6163
 • G. Altın
  456.52
 • T. Altın
  3090.0

Saadet Partisi Sivrice İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongre sonucunda, İlçe Başkanı Selahattin Apaydın seçildi.

Saadet Partisi Sivrice İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede Yeni İl Başkanı seçimi yapıldı. Gerçekleştirilen kongrede İlçe başkanlığına Selahattin Apaydın seçildi. Kongreye İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kodat ve partililer katıldı.

 

 

Saadet Partisi 27. Dönem Elazığ 1. sıra milletvekili adayı İbrahim Hacıbekiroğlu konuşmasında kongrenin hayırlar getirmesini temenni etti. Hacıbekiroğlu,

“Bugün Sivrice’mizin 7. Olağan Kongresini yapmak için toplanmış bulunmaktayız. Bu kongremizin başta Sivrice’mize, Elazığ’ımıza ve genelde Türkiye’mize, bütün insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Bugüne kadar hizmeti geçmiş yönetimde görev almış arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bundan sonra görevi devralan arkadaşlarımla beraber inşallah Sivrice’mize güzel hizmet yapacağımıza inanıyorum ve şimdiden başarılar diliyorum. Türkiye ahlaki değerlerinde sıkıntısını yaşıyor. Türkiye dış politikada da sıkıntı yaşıyor. Özellikle Türkiye’nin büyüklüğü dolayısıyla İslam alemi de sıkıntı yaşıyor. Bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için yeniden Amerika’yı keşfetmeye gerek yok. Biz Saadet Partisi olarak 1969’da Türk siyaset tarihine girdiğimizden bugüne kadar hep İslam birliği demişiz. Çare İslam birliğidir” dedi.

 

 

Yeni İlçe Başkanı seçilen Selahattin Apaydın ise Saadet Partisi’ne verilen teklif dilekçesinden bahsetti.

 

 

Kongre sonucunda,

Sivrice İlçe Başkanlığına Selahattin Apaydın,

Divan Başkanlığına Mustafa Kodak,

Divan Başkan Yardımcılığına İbrahim Demirpolat,

Divan Katipliğine Mustafa Emre

Divan Katipliğine İlyas Bozcan seçildi.