• Dolar
  6.8223
 • Euro
  7.5691
 • G. Altın
  379.23
 • T. Altın
  2155.8

Saadet Partisi Elazığ İl Binasında gerçekleşen eylül ayı il divan toplantısına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya da katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.

 

 

Başkan Hacı Bekiroğlu:

“Şuanda işsiz sayısı 2018’de 3 milyon 315 kişi iken 2019 yılında 4 milyon 253 bin kişi şu anda Türkiye’de işsiz insanımız var. Geçen yıla göre işsiz sayısında yüzde 22, yüzde 29 gerçekleşti. AK Parti iktidarında AK Parti iktidara geldiğinde 267 bin olan üniversite mezunu işsiz sayısı bugün 1 milyon 58 bin insana ulaştı.” Diye konuştu

 

 

İl divan toplantısına katılan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Dış İlişkiler Birimi Sorumlusu Mustafa Kaya, dış politika ile ilgili konuştu.

 

Genel Başkan Yardımcısı Kaya: “Maalesef dış politikada hiç olmadık kadar riskli ve nereye devrileceği belli olmayan bir süreçle karşı karşıyayız. Bir dönüyoruz Rusya’ya “Seninle Astana’da beraberiz” olmadı, Amerika’ya “Gel beraber güvenli bölge kuralım” olmadı şöyle yapacağız. Bu kafa karışıklığıyla beraber dış politika mı yönetilir? Bu kadar ne yapacağını bilmeyecek şekilde dış politika mı olur? Ben size bir şey söyleyeyim; dış politika bazen susmayı başarabilmektir. Susamayan adam dış politika yürütemez. Her bir şeyde yorum yapmak, her bir durumda yorum yaparak dış politikayı yönetmek diye bir şey olmaz.” Dedi.