• Dolar
  6.7688
 • Euro
  7.6343
 • G. Altın
  366.79
 • T. Altın
  2501.4

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Malatya'nın Pütürge ilçesinde, pazar günü oy verme işlemi sırasında kavgada ölen ve dün toprağa verilen SP üyesi İlyas Aktaş ve Hasan Aktaş'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Daha sonra Karamollaoğlu Elazığ’a geçerek il teşkilatı ile bir araya geldi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Malatya'nın Pütürge ilçesinde, pazar günü oy verme işlemi sırasında kavgada ölen ve dün toprağa verilen SP üyesi İlyas Aktaş ve Hasan Aktaş'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Daha sonra Karamollaoğlu Elazığ’a geçerek il teşkilatı ile bir araya geldi

Malatya’daki olay ile ilgili açıklama yapan Karamollaoğlu, “Malatya’da Pazar günü yerel seçimleri esnasında iki sandık müşahidi hunharca katledildi babaları yaralandı. Buradan hadisenin ümit ediyorum ki bu olayın üstü örtülmez gerçekler ortaya çıkar suçular cezalandırılır. Yürütülen soruşturmanın gerçekleri yansıtmasını kesinlikle ört bas edilmemesini kesinlikle ümit ediyoruz bu konuda da elimizden geleni yapacağız dedi.”

Karamollaoğlu “Ankara Ve İstanbul’da Oylar Adil Sayılmalı”

2019 yerel seçiminin sonuçlarını değerlendiren Karamollaoğlu, “İstanbul ve Ankara’da biz biraz yarışa geç girdik bundan dolayı da aldığımız sonuç bizim yönümüzden beklediğimizden çok gerisinde ama buna rağmen de yüzdenin üstünde kalmayı iki tarafta da başardı arkadaşlarımız. Şuan da iki kişi arasın da İstanbul ve Ankara da ikisini birden sanki Cumhuriyet Halk Partisi adayları kazanmış gibi gözüküyor İktidar partisinin itirazı var ümit ederiz ki bu itirazlar yine kanunlar çerçevesinde çözülür. Bir parti kazanabilir bir parti kazanmayabilir yani Binali Yıldırım’ın söylediğini ben önemsiyorum burada biz kazanırsak hizmet ederiz, Kazanmazsak kazananları tebrik ederiz onlara başarı dileriz dedi. Bu devlet adamlığına yakışır bir ifadedir. Biz hukuki süreç tamamlanmadan tam olarak bir şey söylemeyi şahsen doğru bulmuyorum ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu “Elazığ’da Saadet Partisi İyi Sonuç Elde Etti”

Elazığ’da Saadet Partisinin iyi sonuç elde ettiğini ifade eden Karamollaoğlu, “Elazığ’da sonuçlar Türkiye genelinde aldığımız sonuçların yaklaşık iki misline tekabül ediyor bundan dolayı elbette memnunuz bundan dolayı hem bir yeri kazanmış olmaktan dolayı hem de seçimlerde hakikaten diğer yerlere nazaran daha güzel bir performans gösterildiğinden dolayı ben teşkilatımıza ve adaylarımıza teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.”