AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Elâzığ’da El Sanatları Üzerine Hizmet Veren Kadim Sanat Merkezini Ziyaret Etti.

Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, kent merkezinde ziyaretlerine devam ediyor.  Başkan Şerafettin Yıldırım ziyaretleri kapsamında Elâzığ’da el sanatları üzerine hizmet veren Kadim Sanat merkezini ziyaret etti. Yıldırım’a Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Faruk Çelik’te eşlik etti.

 

 

Ak parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, el sanatlarının gelişmesi adına böylesi alanların çoğalması gerektiğini belirterek; ‘‘Üretim yapıldıkça kendimizi daha iyi hissetmeye başlayacağız. Ülkenin en çok ihtiyacı olan küçük büyük demeden herkesin bulunduğu her yerde bir şekilde üretime katkıda bulunması lazım. O anlamda küçük bir atölye gibi görünse bile benim için çok büyük dev gibi bir fabrika gibi görünüyor gözüme. Sebebi de insanların kendi çok küçük imkanlarıyla bu tür atölyeleri oluşturup burada sanat eserleri çıkarmış olmaları ziyadesiyle bizleri mutlu ediyor. Ben başarılarının devamını temenni ediyorum. Hem kendisine hem de eşine başarılar diliyorum.’’ Dedi.

 

 

İşletme sahibi Şenay Dost ise; ‘‘Burada kurs veriyoruz. Dökümlerimizi veriyoruz. Bayanlara özel eğitim veriyoruz. Sayın başkanımıza ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Ayaklarına sağlık. Bir daha bekleriz inşallah” dedi.