• Dolar
  5.7477
 • Euro
  6.3537
 • G. Altın
  280.12
 • T. Altın
  1886.2

Elazığspor’da şuanda yaklaşık 8 Milyon TL civarında transfere engel borç bulunurken, Olağanüstü kongre sonrası, transferde hareketli günler yaşayacak olan Elazığspor’da öncelikli hedef transfer tahtasını açabilmek olacak.

Elazığspor’da 22 Haziran’da yapılacak olan olağanüstü kongrede başkanlık koltuğuna oturması beklenen Hacı Murat Yümlü’yü yoğun bir mesai bekliyor.
Hem iç hem de dış transfer gündeminin oldukça hareketleneceği süreç öncesinde Elazığspor’daki tek endişe ise transfere engel borçlar.
Şu an itibariyle yaklaşık olarak 8 Milyon TL gibi önemli miktardaki borç transferin önünü tıkarken, Başkan adayı Hacı Murat Yümlü’nün öncelikli olarak transfer engelini kaldırması gerekiyor.
Geçmiş sezonlarda Elazığspor’da görev yapan gerek futbolcular, gerek teknik adamlşar gerekse de kulüp çalışanlarına yükümlülüklerin yerine getirilememesi nedeniyle Bordo-Beyazlı ekibimizin transfer tahtası kalapı durumda bulunurken, söz konusu borçların ödenmemesi durumunda Elazığspor’un transfer yapabilme ihtimali görünmüyor.
Edinilen bilgilere göre, Başkan Adayı Hacı Murat Yümlü’nün transfer tahtasının açılabilmesi için ilimiz Ak Parti Milletvekili Adayları, İçişleri ve Adalet eski Bakanı Mehmet Ağar ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile yaptığı görüşmelerde, yaklaşık %60 oranında kaynak desteği sözü aldığı öğrenilirken, kongre sonrasında ivedi bir şekilde borcun ödenerek transferin önünün açılması bekleniyor.