• Dolar
  6.8684
 • Euro
  7.7185
 • G. Altın
  392.13
 • T. Altın
  2653.7

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenecek Maç ve Performans Antrenörlüğü Kursuna Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü antrenörlerinden Bilal Aydın da davet edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından daha önce 30 Mart-4Nisan tarihleri arasında düzenleneceği açıklanan ancak Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen Maç ve Performans Antrenörlüğü Kursu, uzaktan eğitim sistemiyle gerçekleştirilecek.
20-24 Nisan tarihlerine ertelenen kursa, ilimizden Elazığ Belediyespor’da görev yapan Antrenör Bilal Aydın da davet edildi.
4 gün sürecek olan Maç ve Performans Analizi Antrenörlüğü eğitimi kapsamında kursiyerlere; Maç, takım, mevki ve oyuncu analizi ile takım mühendisliği konusundaki temel bilgiler Türkiye Süper Ligi ve Dünya Elit Liglerinden güncel örneklerle desteklenerek verilecek.
Kurslarda bütün ayrıntılarıyla performans analizi yapabilmek için gerekli birikim ve öğrendiklerini kulüplerde uygulayabilecekleri analiz yazılımlarının kullanım şekilleri deneyimli eğitmenler gözetiminde kursiyerlere aktarılacak.
Kursla ilgili değerlendirmelerde bulunan UEFA B lisans sahibi olan Antrenör Bilal Aydın, Maç ve performans antrenörlüğü kursunun kendisine ileriye dönük dikey bir ivme kazandıracağını ve zamanla profesyonelliğine deneyim kazandıracağını belirtti.
Amacının sadece mesleğini yaparken iyi olmak değil çok iyi olmak için mücadele etmek olduğunu kaydeden Aydın, bu nedenle kursun çok önemli bir adım olacağını sözlerine ekledi.