• Dolar
  7.6604
 • Euro
  8.9115
 • G. Altın
  458.49
 • T. Altın
  3120.8

İlimizde yapımı devam eden her iki stadyumda da çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Doğukent’te yapılan Butik Stadyum’un yeni sezona hazır hale geleceği öğrenilirken, Atatürk Stadyumu inşaatının ise 2021 yılı Temmuz Ayı’nda tamamlanması hedefleniyor.

Elazığspor ve Elazığ Belediyespor’un iç saha maçlarına ev sahipliği yapacak olan yeni stadyumlarda çalışmalar son sürat devam ediyor.

Yıkılarak inşasına yerinde başlanan Atatürk Stadyumu’nda temel atımının ardından tribün bloklarının yapımına geçilirken, Kuzey Kale Arkası Tribünü inşaatına önemli bir aşama kaydedildi.

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesiyle yapılan ve gelen ödenekler doğrultusunda çalışmalarına hızlı bir şekilde ilerlediği Atatürk Stadyumu inşaatının 2021 yılı Temmuz Ayı’nda tamamlanması bekleniyor.

Öte yandan Atatürk Stadyumu tamamlanana kadar profesyonel kulüplerimizin maçlarını oynaması amacıyla Doğukent’te yapımı devam eden Butik Stadyum’da ise çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi.

Yeni sezona hazır hale gelecek olan Butik Stadyum, oldukça güzel bir görünüm kazanırken, doğal çim zemine sahip olan kompleksin uzun yıllar ilimiz futboluna hizmet etmesi bekleniyor.