• Dolar
  6.8554
 • Euro
  7.7423
 • G. Altın
  390.63
 • T. Altın
  2641.9

Elazığspor’da Başkan Selçuk Öztürk’ün girişimleriyle FIFA tarafından verilecek olan 2 Dönem Transfer Yasağı cezasının son anda önüne geçildi.

Elazığspor’da yeni bir FIFA tehdidi son anda Başkan Selçuk Öztürk’ün girişimleriyle önlendi.

Alınan bilgilere göre  2017-2018 futbol sezonunda kiralık olarak Elazığspor forması giyen Romen futbolcu İoan Hora’nın alacakları ile ilgili FIFA tarafından Elazığspor’a uygulanacak olan 2 dönem transfer yasağı cezası, Başkan Öztürk’ün girişimleri sonucu önlendi.

Elazığspor Kulübü’nden yapılan açıklamada Başkan Selçuk Öztürk’ün, Hora’nın avukatıyla İstanbul’da gerçekleştirdiği uzun görüşmeler sonucu söz konusu futbolcunun alacaklarının yeniden yapılandırıldığı bildirildi.

Açıklamada, yapılan anlaşma sonucunda transfer yasağı cezasının önlendiğini belirtildi.

Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Başkanı Selçuk Öztürk, “Geçmiş dönemde takımımızda forma giyen İoan Hora, alacakları dolayısıyla FIFA nezdinde kulübümüze dava açmıştır. FIFA tarafından kulübümüze daha önce gönderilen ihtarda futbolcunun alacaklarının 5 Ağustos’a kadar ödenmesini, aksi takdirde kulübümüze 2 dönem transfer yasağının uygulanacağı belirtilmiştir. Yaklaşık bir haftadır şahsım ve Muhasebe Müdürümüz Eser Ağcabay’ın yoğun çabaları sonucu futbolcunun alacaklarının yeniden yapılandırılması konusunda uzlaşmaya vardık. Bilindiği üzere FIFA tarafından uygulanan cezalar geri dönüşü olmayan cezalardır. Böylelikle kulübümüz için büyük önem arz eden önemli bir dosyanın çözüme kavuştuğunu değerli kamuoyu ile paylaşmak isterim” diye konuştu.