• Dolar
  6.8555
 • Euro
  7.7862
 • G. Altın
  399.18
 • T. Altın
  2704.2

Beka-Der ve Birevim tarafından İlimiz Amatör Küme Futbol Ligi ekiplerinden Doğuekntspor’a malzeme yardımında bulunuldu.

Eğitim, Kültür ve sportif alanlarda yaptıkları yardımlar ve ihtiyaç sahiplerine verdikleri desteklerle ön plana çıkan Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği ile Birevim, ilimiz amatör küme futbol ligi ekiplerinden Doğukentspor’a malzeme yardımında bulundu.

Saat 13.00’de Amatör Evi’nde düzenlenen programa; Gençlik ve Spor İl Müdürü Suphi Döner, Maden İl Genel Meclis Üyesi Suphi Özay, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür, Beka-Der Genel Başkanı Mustafa Alpay ve Birevim İcra Kurulu Üyesi Mücahit Karabalık katıldı.

Törende ilk olarak konuşan Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay, Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi’ye teşekkür ederken, Beka-Der ve Birevim olarak Elazığ’a hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

Birevim İcra Kurulu Üyesi Mücahit Karabalık ise yaptığı değerlendirmede, doğdukları topraklara olan vefa borçlarını ödediklerini aktarırken, bu nedenle Elazığ’ın hep öncelikli olduğunu söyledi.

Daha sonra söz alan Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür ise yaptığı değerlendirmede, bu tür yardımların devam etmesi adına atılan bu adımın bir başlangıç olması temennisinde bulundu.

Maden İl Genel Meclis Üyesi Suphi Özay ise yaptığı konuşmada, yapılan yardımların hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Doğukentspor’a Kulüp Başkanı Akın Karaaslan ise yardımlar nedeniyle teşekkür ederken, desteklerin devam etmesini beklediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Doğukentspor Kulübü tarafından kulübe destek veren isimlere plaket takdim edildi.