• Dolar
  6.7673
 • Euro
  7.5725
 • G. Altın
  374.10
 • T. Altın
  2540.9

Birevim Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, kulüp lisans süreci FIFA dosyalarıyla ile ilgili açıklamalarda bulundu. Öztürk, davası sonuçlanan Sarpong’a 23 Eylül’e kadar 280 Bin Euro ödeme yapamamaları durumunda transfer yasağı cezası alacaklarını açıkladı.

Birevim Elazığspor’da Başkan Selçuk Öztürk, kulüp lisans ve FIFA dosyalarıyla ilgili oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

Kulüp lisansı alabilmek için yoğun bir çaba sarf ettiklerini fakat 12 dosyada yaşanan sıkıntılardan dolayı -3 puan cezası uygulanacağını ifade eden Öztürk, FIFA’da Elazığspor aleyhine sonuçlanan davalarla ilgili gerekli ödemelerin kısa süre içerisinde yapılmaması durumunda transfer yasağı cezalarıyla karşı karşıya kalabileceklerini belirtti.

Başkan Selçuk Öztürk yaptığı açıklamada, Kulüp lisans için önlerinde 67 dosya bulunduğunu, bu dosyalardan 6 tanesinin kendisinin geçmişte görev yaptığı döneme ait transferi gerçekleşen futbolcularla ilgili olduğunu aktarırken, 2016 yılında istifa etmesinin ardından dönemin Belediye Başkanının desteğiyle göreve gelen yönetim kurulunun her defasında yazılı ve görsel basına demeç vererek futbolcuların alacaklarını ödediklerini beyan ettiklerini fakat futbolcu ailesinin büyük bir bölümüne gerekli ödemelerin yapılmadığını kaydetti.

Futbolcu ailesine ait olan 67 dosyadan 55’inin yaptıkları birebir görüşmelerle gerekli imzaları verdiğini ancak 12 futbolcunun ciddi manada zorluk çıkardığını ifade eden Başkan Selçuk Öztürk, “Sürecin bu şekilde ilerlemesi sonucunda ise maalesef ki günlerdir vermiş olduğumuz emeklerimiz boşa çıkmıştır. Bu durum karşısında kulübümüzün -6 puan cezası alması gerekiyordu. Fakat tarafımızca mali tabloların dengelenmesi sonucu, maalesef ki kulübümüze sadece -3 puan cezası uygulanacağını değerli kamuoyuyla paylaşmak isterim” dedi.

FIFA’da bulunan dosyalarla ilgili de açıklamalarda bulunan Birevim Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, Jeffrey Sarpong’a 23 Eylül’e kadar 380 Bin Euro ödenmemesi takdirde 1 dönem transfer yasağı alacaklarını ifade etti.

Öztürk, Yine 2017 yılında Elazığspor’dan ayrılan ve dönemin ilgili  yöneticileri tarafından her defasında kulübümüzün haklı olduğu ve FIFA’nın kulübümüz lehine karar vereceği yönünde açıklamalar yaptığı Hamidou Traore dosyasının da karara bağlandığını aktarırken, FIFA’nın verdiği karar sonucunda Elazığspor’un Traore’ye 5 Ekim 2019 tarihine kadar 28 Bin Euro ödeme yapmaması durumunda yine transfer yasağı cezası alacağını ifade etti.

Son olarak, Prince Segbefia dosyasının da Elazığspor aleyhine sonuçlandığını kaydeden Başkan Selçuk Öztürk,  söz konusu futbolcunun alacağının ödenmesine rağmen dönemin yöneticilerinin takipsizliği yüzünden FIFA’nın Segbefia’ya 10 Ekim 2019 tarihine kadar 60 Bin Euro ödeme yapılmasını istediği ve aksi takdirde Birevim Elazığspor’a transfer yasağı cezası uygulayacağını belirtti.

Elazığspor’umuzu yaşatmak adına, bu dosyaları çözüme kavuşturmak ve artık transfer yasağı ve puan silme gibi cezalarla gündeme gelmemek istediklerini sözlerine ekleyen Öztürk, “Bizler gece gündüz demeden bütün halis niyetimizle Elazığspor’umuzu yaşatma adına mücadele etmekteyiz. Bu mücadelemizi de sonuna kadar sürdüreceğimizi beyan ederiz” ifadelerini kullandı.