Elazığspor’daki gidişata yönelik değerlendirmelerde bulunan Teknik Direktör Cafer Aydın, kalan maçlarda kendilerini ligde bırakmaya yetecek kadar puan almayı hedeflediklerini söyledi.

2. Lig Kırmızı Grup’ta kümede kalma mücadelesi veren Elazığspor’da Teknik Direktör Cafer Aydın umutlu açıklamalarda bulundu.

Elazığspor olarak ligde kalma mücadelesinde gerçekçi bir şekilde mücadele vereceklerini belirten Aydın; “ Biz hedefimize ulaşmak adına ihtiyacımız olan puanları almanın mücadelesini vereceğiz. Tabiki bu mücadelenin içinde bulunan rakiplerimizin de aynı hedef için maçlarını oynayacaklarını biliyoruz. Bizim hedeflediğimiz puanları almamıza karşılık rakiplerimizin de aynı şekilde hedefledikleri puanları alması durumunda yapabileceğimiz şey kalmaz. Ancak biz öncelikli olarak bizi hedefimize ulaştıracak puanları almanın çabasında olacağız. Gerisini hep birlikte göreceğiz. Bu tablo takımın devre arasında yeterince çalışmadığını gösteriyor. Genç oyuncularımız fizik kondisyon olarak iyi bir çalışma dönemi geçirmiş olsaydı bugün bu sıkıntıları yaşamazdık. Ben bu takımla altı maça çıktım. 2 beraberlik 4 mağlubiyet aldım. Benim için de kötü bir tablo. Ancak oynadığımız bu altı maçtan arzu ettiğimiz sonuçları alabilecek performansı sergiledik. Basit ve bireysel hatalardan yediğimiz goller bizi bu konuma taşıdı. Kadroda bulunan tüm oyuncularımızdan en yüksek verimi almanın çabasındayım. Görkem, Ahmet Ertuğrul da bu takıma katkı sağlayacaklar.” diye konuştu.

Aydın, Pazarspor maçı hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek "Hafta içinde deplasmanda oynayacağımız bu maçı kazanarak kalan maçlarımız için yeni bir başlangıç yapmayı hedefliyoruz. Biz kalan maçlarda 15-17 puan aralığında bir puan almanın mücadelesinde olacağız. Bu puanları alalım ligde kalır mıyız, düşer miyiz hep birlikte görürüz” şeklinde konuştu.