• Dolar
  8.0914
 • Euro
  9.5652
 • G. Altın
  495.01
 • T. Altın
  3338.3

Doğukent’te yapımı tamamlanan ve ilimizin profesyonel liglerde ki takımları Elazığspor ile Karakoçan FK’nın 2020-2021 Sezonunda ki maçlarını oynayacakları Doğukent Stadı, TFF yetkilileri tarafından denetlendi.

Yeni Sezonda Elazığspor ve Elazığ Karakoçan Futbol Kulübü’nün iç saha müsabakalarına ev sahipliği yapacak olan Doğukent Stadı, Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri tarafından denetlendi.

İncelemeleri yapan TFF Yetkilisi Zemin Uzmanı Stad Denetmeni Yılmaz Yücekaya,  Stadın Yüzde Doksan dokuzunun tamamlandığını ve küçük eksikliklerin de giderilerek Elazığ’a Standartların üstünde bir tesis kazandırılacağını aktardı.

 

 

Daha sonra yapımı devam eden Atatürk Stadyumu’nda da incelemede bulunan Yücekaya, Profesyonel takımların buraya gelmesiyle birlikte Doğukent Stadı’nın Amatör takımlar için oldukça üst seviyede bir tesis olarak bırakılacağını belirtip İl Müdürü Abdulsamet Eren’e teşekkür ederek, Elazığ’dan ayrıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ise yaptığı değerlendirmede, Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında ihalesini, Ekim ayında da yer teslimini yaptıkları 2650 seyirci kapasiteli Doğal Çim sahasının tamamlandığını aktardı. 2020-2021 sezonunun 19 Eylül'de başlayacağını anımsatan Eren, Elazığspor ile Karakoçan FK’nın maçlarını bu sahada oynatmayı planladıklarını söyledi.

 

 

Sahanın futbol oynama hazır olduğunu, sadece bir iki tane ufak rötuş kaldığını ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, sözlerini şöyle sürdürdü; “ Onlar da bu hafta içerisinde tamamlanır yani şu anda da zaten Türkiye Futbol Federasyonundan yetkilimiz Yılmaz bey sahada incelemelerde bulunuyor.  Onun da zaten raporuna bakacağız,  akabinde ildeki spor taban birlikleri ile Elazığspor Yönetimi ve Karakoçan FK ile bir araya gelerek bu sezonu burada başlatmayı planlıyoruz.  İlimize gerçekten nezih bir saha kazandırdık, çünkü bu saha profesyonel takımlarımız için planlanan bir saha aslında değil, sizin de bildiğiniz gibi Yenişehir Stadyumu hızla devam ediyor,  orada da yüklenici firmaya 600 gün süre vermiştik, O süre içerisinde inşallah zamanında sahamızı teslim alırsak bu sahamızda Elazığ'da ileride amatör takımlarına bal takımlarımıza inşallah planlayacağız. Şehrimiz yeni bir tesis kazanmış oldu ben hayırlı olsun diliyorum, dedi.