• Dolar
  5.9199
 • Euro
  6.5302
 • G. Altın
  284.05
 • T. Altın
  1924.2

Başkan Ahmet Toprak’ın istifa etmesinin ardından belirsizlik sürecine giren Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü’ne, hem Elazığ’dan hem de komşu illerden satın alma teklifleri olduğu öğrenildi.

Kurulduğu günden buyana başkanlık görevini yürüten Ahmet Toprak’ın, önceki gün aldığı şok istifa kararının ardından, Elazığ Belediyespor’da belirsizlik süreci yaşanıyor.

TFF 3. Lig’de mücadele eden ve yeni sezonda 2. Grup’ta yer alacak olan Lacivert-Kırmızılı kulüpte, geçtiğimiz hafta iç transfer görüşmeleri tamamlanıp 10 isimle yeni sezon için anlaşma sağlansa da sonrasında Başkan Ahmet Toprak’ın görevinden istifa etmesiyle birlikte şu anda tüm görüşmelerin durduğu öğrenildi.

İstifa açıklamasında; kuruluşundan bu yana başkanlığını yaptığı Elazığ Belediyespor Kulübü'nden gerekli desteği göremediğini ve yalnız bırakıldığını gerekçe gösteren Ahmet Toprak’ın bu hamlesinin ardından, gözler Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na çevrildi.

Alınan bilgilere göre, Elazığspor Kulübü eski başkanlarından Hacı Murat Yümlü’nün yanı sıra profesyonel liglerde takımı olmayan bazı komşu illerin de Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü’nü satın almak için nabız yokladıkları öğrenilirken, bu konudaki nihai kararın Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile yapılacak olan görüşme sonrasında netlik kazanacağı bildirildi.