• Dolar
  5.889
 • Euro
  6.5329
 • G. Altın
  294.85
 • T. Altın
  1990.5

İşte Ayrıntılar…

Elazığspor ve Belediyespor’un maçlarını hangi tesiste oynayacağı yönündeki belirsizlik, yapılan geniş katılımlı toplantıyla sona erdi. Buna göre, alınan ortak karar doğrultusunda her iki kulübümüz de Butik Stadyum tamamlanana kadar maçların Gençlik Merkezi Sahası’nda oynayacak.

1 Eylül’de start alacak olan yeni sezon öncesi profesyonel futbol kulüplerimizin maçlarını nerede oynayacağı sorusu nihayet cevabını buldu.

Konuyla ilgili Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür’ün ev sahipliğinde Amatör Evi’nde düzenlenen toplantıya; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Elazığspor Kulübü’nü temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kaya ve Sportif Direktör Mustafa Aksu, Elazığ Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Toprak, Futbol İl Temsilcisi Turgut Kılınç ve BAL Ligi’ndeki temsilcilerimizin yöneticileri katıldı.

Saat 15.30’da başlayan ve yaklaşık 2 saat süren toplantı sonunda  değerlendirmelerde bulunan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür, Elazığspor ve Elazığ Belediyespor Kulüplerinin, Doğukent’teki tesisisin tamamlanacağı süreye kadar iç saha maçlarını Gençlik Merkezi Sahası’nda oynamaları için gerekli tüm desteğin verileceğini belirtti.

Gür, 1 Eylül’e kadar FIFA’dan onay sertifikasının alınıp, il spor güvenlik kurulunun olur kararı ile birlikte TFF’ye evrakları teslim etmeleri gerektiğini vurguladı.

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür, Yakup Kılıç Spor Salonu’nun üst kısmında yapımı devam eden sahanın ise 15 Ekim tarihine kadar bitirileceğini ifade etti.