• Dolar
  6.7688
 • Euro
  7.6343
 • G. Altın
  366.79
 • T. Altın
  2501.4

Birevim Elazığspor’da Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongrede kulübün toplam borcunun 42,5 Milyon TL olduğu açıklandı.

Elazığspor’da geçtiğimiz hafta yeterli çoğunluk sağlanamaması üzerine ertelenen Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Saat 15.30’da başlaması gereken kongre yaklaşık 1 saat gecikmeyle saat 16.30’da start aldı.

Kongre'nin yapılabilmesi için gerekli olan 57 delegenin katılım şartı sağlanırken, kongreye 60 genel kurul üyesi iştirak etti.

Mali kongrede Divan Başkanlığına Erhan Eren Kurnaz, Kâtip Üyeliklere ise Murat Ertürk ve Oktay Yetiş Seçildi.

Olağan Mali Kongrede, saygı duruşu ve okunan istiklal marşının ardından gündem maddelerine geçildi.

İlk olarak Divan Başkanlığına bazı isimlerin genel kurul üyesi olabilmeleri için dilekçe verilirken, Divan talebi oylamaya sundu ve oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra ise gündem gereği faaliyet raporu Başkan Selçuk Öztürk tarafından okundu. Başkan Öztürk, yaptığı değerlendirmede kulübü Kayyum Yönetimi’nden 45 Milyon 638 Bin 442 TL borç ile devraldıklarını aktarırken, şu anki mevcut borcun ise 42 Milyon 508 Bin TL olduğunu söyledi.

Daha sonra gündem gereği gelir-gider raporları okundu ve yapılan oylama ile kabul edildi.

Kongre gündemi gereği bu kez de denetleme kurulu raporları okundu. Sefa Biçer tarafından okunan raporlar da Genel Kurul Üyeleri tarafından kabul edildi.

Kongrede Elazığspor'un 2019-2020 sezonu tahmini bütçesi ise de oylamaya sunulurken, bütçe 11 Milyon TL olarak kabul edildi.

Kongre; dilek ve temenniler bölümünde herhangi bir konuşma talebi gelmeyince sona erdi.