Elazığspor Öğlen Saatlerinde Gelen Vefat Haberi İle Sarsıldı

Pazarspor maçı hazırlıklarını sürdüren temsilcimizde antrenman sonrasında kendisini iyi hissetmediği için kulüp masörü Vahip Ünal ile görüşen yardımcı antrenör Yılmaz Dağ kalbinin sıkıştığını belirterek Ünal’dan yardım istedi. Tam o esnada birden yere yığılan Yılmaz Dağ için ambulans çağırıldı. Elazığspor sağlık heyeti ambulans gelene kadar Yılmaz Dağ’a kalp masajı uyguladı. Ardından gelen ambulans ile hastaneye kaldırılan Yılmaz Dağ burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 53 yaşında vefat etti.

Otopsi işlemleri için hastanede bulunan Yılmaz Dağ haber verilen ailesinin Elazığ’a doğru yola çıktığı öğrenilirken Dağ’ın nereye defnedileceği ve cenaze işlemleri ailesinin vereceği karara göre belli olacak.

 

Elazığspor Teknik Direktörü Cafer Aydın Kanal 23’e yaptığı açıklamada; ‘‘Acımız büyük. Yılmaz kendine çok dikkat eden, sigarası, içkisi olmayan, çok düzenli bir yaşantısı olan bir insandı. Maalesef kaybettik tüm dostlarına rabbim sabır versin mekanını cennet eylesin. Nasıl olduğunu bizde anlamadık bir anda yere yığıldı masörümüz sağ olsun o ilk anda çok müdahale etti. Yılmaz masörümüzün yanına gidiyor ve midesinin ağrıdığını söyleyerek ilaç istiyor o sırada soğuk bir ter boşalıyor tansiyonunun düştüğünü düşünerek masörümüz tansiyonunu ölçeceği sırada Yılmaz yere yığıldı bir anda. Masörümüz ilk müdahaleleri yaptı ve sonrasında ambulans ile hastaneye getirdik burada da çok mücadele ettiler ancak kaybettik.’’Dedi.

 

 

Elazığspor Futbol Şube Sorumlusu Zafer Yetiş ise yaptığı açıklamada; ‘‘Bütün Elazığspor camiasının başı sağolsun. Yılmaz hocamız bugün maalesef kulübümüzde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Sağlıklı, neşeli, güler yüzlü hiçbir problemi olmayan hocamız normal otururken tansiyon ölçtürmek için sağlık ekibinin yanına gidiyor ve orada düşüp kalp krizi geçiriyor. İlk müdahaleyi kulübümüzün sağlık ekipleri yaptı. Kalbi durmuştu masaj yaptılar ancak sonrasında yine kalbi durdu. Ambulans ile hastaneye getirdik ancak burada yapılan müdahalelere rağmen kurtulamadı.