• Dolar
  5.9199
 • Euro
  6.5302
 • G. Altın
  284.05
 • T. Altın
  1924.2

Elazığspor’da geçtiğimiz günlerde Başkan Selçuk Öztürk tarafından ödemesi yapılarak serbest kalması önlenen Malili futbolcu İdrissa Diarra, FIFA cezasını göze alarak sözleşmesini tek taraflı feshederek takımdan ayrıldı.

Birevim Elazığspor’da İdrissa Diarra şaşkınlığı yaşanıyor.

Bordo-Beyazlı temsilcimizin amatör olarak transfer ettiği ve geçtiğimiz sezon başında profesyonel yaparak A Takım’a kazandırdığı İdrissa Diarra sözleşmesini feshetti.

Geride bıraktığımız sezonda yükseldiği A Takım’da toplamda 20 maça çıkıp 1 de gol atarak ortaya koyduğu başarılı performans ile dikkatleri üzerine çeken Malili futbolcu, özellikle de Elazığspor’a birlikte geldiği arkadaşı Moussa Bagayoko’nun devre arasında Adanaspor’a transfer olmasının ardından takımdan ayrılmak istemiş ancak 2 yıl daha sözleşmesi bulunduğu için transferine izin çıkmamıştı.

Sezonun sona ermesinin ardından alacaklarının ödenmemesini gerekçe göstererek FIFA’ya başvuran ve takımdan ayrılmayı kafasına koyan İdrissa Diarra ile yapılan görüşmelerden sonuç alınamaması üzerine, hatırlanacağı üzere geçtiğimiz gün oyuncunun serbest kalmasını önlemek amacıyla Başkan Selçuk Öztürk gerekli ödemeleri yapmıştı.

2. Lig’de yabancı oyuncu oynatılamadığı için Diarra’yı takımda tutup TFF 1. Lig’den bir ekibe kiralamayı hedefleyen Birevim Elazığspor, Diarra’nın sözleşmesini haksız bir şekilde feshetmesinin ardından olayı ilerleyen günlerde yargıya taşımayı planlıyor.