• Dolar
  5.7961
 • Euro
  6.4141
 • G. Altın
  272.41
 • T. Altın
  1838.2

Başkan Şerifoğulları, Tüm Borcu Ödedi!..

Birevim Elazığspor’da kesik olan elektrikler, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın şahsi girişimleriyle yapılan 432 Bin TL’lik nakit ödeme sonucunda açıldı.
Birevim Elazığspor’da aylardan bu yana kesik olan elektrikler sonunda açıldı.
Geçtiğimiz yıldan bu yana yüklü fatura borcu nedeniyle sürekli kesintiye uğrayan ve son olarak da geride bıraktığımız Ramazan Ayı’nın ilk günlerinde kesilen elektrikler, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın şahsi girişimleriyle yapılan 432 Bin TL’lik ödeme sonucunda yeniden açıldı.
Alınan bilgilere göre, önceki hafta ilimizde yapılan toplantıda gündeme gelen elektrik kesintisi konusunda borcu üstlenen Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, verdiği sözü tutarak Elazığspor’un elektrik borcunun tamamını ödedi.


500 Bin TL civarında olan borcun yapılan sıkı pazarlıklar sonucunda 432 Bin TL’ye düşürüldüğü öğrenilirken, Başkan Şahin Şerifoğulları’nın ilgili firmanın Genel Müdürlüğü ile bizzat yürüttüğü görüşmeler neticesinde borcun tamamının sıfırlandığı belirtildi.
Böylelikle karanlığa mahkûm kalan Birevim Elazığspor’da, yapılan nakit ödeme ile geçmişe dönük Elektrik borcu, kalmadı.
Alınan bilgilere göre söz konusu borcun, taksitli yapılandırma ile 900 Bin TL civarında olduğu ancak bu seçeneğin Başkan Şerifoğulları tarafından kabul edilmediği ve yapılan nakit ödeme ile ciddi bir indirim yapıldığı öğrenildi.
Öte yandan Elazığspor tesislerinin elektriklerinin açılmasının ardından Elazığspor Kulübü’nden, Başkan Şerifoğulları’na teşekkür mesajı yayımlandı.
Yapılan açıklamada; “Kulübümüz sosyal tesisleri ve Atatürk Stadyumu’nun geçmiş dönemlere ait elektrik borcunun tamamı Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’nın girişimleri sonucu ödenmiştir. Böylelikle Kulüp sosyal tesislerimizin elektrikleri Aksa Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından açılmıştır.
Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.