• Dolar
  5.7817
 • Euro
  6.4311
 • G. Altın
  273.46
 • T. Altın
  1862.7

Son yıllarda yaşanan sportif başarısızlıklar, alınan transfer yasağı cezaları ve kapalı olan transfer tahtasına bir de küme düşme eklenince, Birevim Elazığspor’un elindeki kadronun toplam piyasa değeri 725 Bin Euro’ya kadar geriledi.

Birevim Elazığspor’un kadro değeri her geçen sezon biraz daha eriyerek adeta dip yapıyor…

Son yıllarda yaşadığı sportif başarısızlıklar, FIFA tarafından verilen transfer yasağı cezaları ve futbolculara olan borçlar nedeniyle kapalı olan transfer tahtasına bir de geride bıraktığımız sezonda küme düşme eklenince Elazığspor’un elindeki kadronun toplam piyasa değeri de önemli bir şekilde geriledi.

Süper Lig’de mücadele ettiği 2012-2013 ve sonrasındaki sezonlarda 14-15 Milyon Euro civarlarında kadro değerine sahip olan Bordo-Beyazlılar, her geçen yıl kan kaybederek önemli bir düşüş yaşadılar.

Dünya genelindeki profesyonel tüm kulüplerin kadrolarını detaylı bir şekilde analiz eden transfermarkt verilerine göre, Elazığspor’un kadro değeri yeni sezon öncesinde 725 Bin Euro’ya geriledi.

Transfermarkt araştırmasına göre Elazığspor’un mevcut kadrosu içerisinde piyasa değeri en yüksek oyuncusu 100 Bin Euro ile Kadir Bekmezci.

Öte yanDan Kaptan Kadir Bekmezci’yi 75 Bin Euro’luk piyasa değeri ile Kadir Taşoğlu ve Cengizhan Akgün takip ediyor.