• Dolar
  6.2452
 • Euro
  6.8701
 • G. Altın
  328.18
 • T. Altın
  2218.8

Sezonun ilk maçında kendi sahasında Elazığspor’u ağırlayacak olan Bayburt Özel İdarespor’da Teknik Sorumlu Metin İlhan’ın görevine son verilirken, Sarı-Siyahlı ekipte, takımı şampiyon yapan Teknik Direktör Özcan Kızıltan ile yeniden anlaşma sağlandı.

TFF 2. Lig Kırmızı Gurup’ta mücadele eden ve sezonun ilk maçında sahasında Birevim Elazığspor’u konuk edecek olan Bayburt Özel İdarespor, Haziran ayında takımın başına getirdiği teknik direktör Metin İlhan ile yollarını ayırarak, geçen yıl takımı şampiyon yapan Özcan Kızıltan’la anlaşma sağladı.

Yaşanan teknik heyet değişimiyle ilgi Bayburt Özel İdare Spor’dan yapılan açıklaması şöyle:

“Kulübümüz Bayburt Özel idare Spor futbol takımımız ikinci etap kamp çalışmaları için bulunduğu Bolu da sezon hazırlıklarına devam etmektedir.

Teknik Sorumlumuz Metin İlhan ile transfer konusunda yaşanan fikir ayrılıkları nedeniyle yollarımız ayrılmıştır. Hocamıza ve ekibine emekleri için teşekkür ediyor bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyoruz.

Yaşanan bu ayrılık sonrasında takımımızın geçen yıl şampiyonluğunda büyük emeği olan şampiyon hocamız Özcan Kızıltan ile görüşmelere başlanmış sezon başı anlaşamadığımız ekonomik konular dâhil her konuda anlaşmaya varılmıştır.

Özcan Kızıltan hocamız pazar günü kampa katılmış ve takımımız sezon başı hazırlıklarına kaldığı yerden devam etmektedir. Yaşanan bu teknik heyet değişikliğinin camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz.”