• Dolar
  6.6469
 • Euro
  7.2634
 • G. Altın
  344.41
 • T. Altın
  2155.8

Yapımı 2021 yılı Temmuz Ayı’nda tamamlanması hedeflenen Elazığ Atatürk Stadyumu’nda çalışmalar 90 personelle yoğun bir şekilde devam ediyor.

Elazığlıların yıllardan bu yana bekledikleri yeni stadyum, yükselmeye devam ediyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Bütçesi’nden aktarılan 30 Milyon TL ödenek ile yapımına devam edilen Elazığ Yeni Şehir Stadyumu’nda, şu anda toplamda 90 personel çalışıyor.

128 Milyon 368 Bin Liraya mal olacak Elazığ Atatürk Stadyumu’nda bugün itibariyle stadyum tribünlerinin demir aksamı ve beton döküm işleri yapılıyor.
Kuzey Kale Arkası ve Maraton Tribünü’nün kolon çalışmalarının bitim aşamasına geldiği ve 20 Bin seyirci kapasitesine sahip olacak yeni stadyumun normal şartlar altında 2021 Yılı Temmuz Ayı’nda tamamlanması hedefleniyor.
Tamamlandığında bir kompleks halinde hizmet vermeye başlayacak olan Elazığ Yeni Şehir Stadyumu’nda, ticari alanların yanı sıra otopark, spor salonu, kafeterya ve mağazalar gibi sosyal donatı alanları da yer alacak.
650 günlük iş bitirme süreci bulunan stadyumun tamamlanmasıyla birlikte, ilimizin yıllardan bu yana adeta kangren sorunu haline gelen stadyum konusu da ortadan kalkmış olacak.