• Dolar
  6.7784
 • Euro
  7.4659
 • G. Altın
  371.86
 • T. Altın
  2155.8

Ayrıntılar için…

Elazığspor’un yeni sezonda maçlarını nerede oynayacağı sorusu yeni bir boyut kazandı. Konuyla ilgili önemli açıklamalar yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Suphi Döner, Fırat Üniversitesi ve Elazığspor Tesisleri’ne onay çıkmadığını kaydederken, bu nedenle yeni bir tesis yapılması için 5 Milyon TL’lik bir ödenek beklediklerini ve ödenek gelir gelmez tesis inşaatına başlanacağını açıkladı.

Atatürk Stadyumu’nun yıkılmasının ardından geride bıraktığımız sezonda maçlarını Elazığ dışında oynayan ve sezon sonunda lige veda ederek TFF 2. Lig’e düşen Elazığspor’un yeni sezonda maçlarını nerede oynayacağı konusu yeni bir boyut kazandı.

Geçici alternatif sahalar olarak düşünülen Fırat Üniversitesi Sahası ve Elazığspor Tesisleri’nin TFF’den gelen uzmanlar tarafından yetersiz görülmesi üzerine çalışmalarını hızlandıran Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ilimiz milletvekilleri ve Vali Çetin Oktay Kaldırım ile birlikte yeni bir tesis yapılması konusunda uzlaşmaya varırken, yaklaşık olarak 5 Milyon TL’ye mal olacak olan proje için ödenek talebinde bulunuldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Suphi Döner, söz konusu ödeneğin gelir gelmez vakit kaybetmeden tesis inşaatına başlanacağını aktarırken, projenin sezonun ilk haftalarına yetişmemesi durumunda ise Elazığspor’un iç saha maçlarını Bingöl’de oynama ihtimalinin bulunduğunu söyledi.

Döner, yapılacak olan yeni tesisin nerede inşa edileceği yönündeki soruya net bir cevap vermezken, şehrin muhtelif noktalarında düşünülen araziler olduğunu ve bu konuda taraftarların mesafe anlamında mağduriyet yaşamalarını istemediklerini söyledi.

Gerek ilimiz milletvekilleri gerekse de Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın ödenek konusunu takip ettiklerini ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Suphi Döner, kamuoyunun rahat olmasını isterken, mümkün olduğunca kısa bir süre içerisinde projeyi tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.