• Dolar
  6.6469
 • Euro
  7.2634
 • G. Altın
  344.41
 • T. Altın
  2155.8

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs Elazığspor’a da ağır bir darbe vurdu. 27 Mart Cuma günü Vodafone Park’ta gelirleri Elazığspor’a bağışlanması kaydıyla Beşiktaş ile bir hazırlık maçı oynamayı planlayan Bordo-Beyazlı ekibimiz, maçın iptal edilmesi üzerine önemli bir gelir kaybı yaşayacak.

İlk olarak Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan daha sonra ise inanılmaz bir hızla tüm dünyaya yayılan Koronavirüs, ligden çekilen Elazığspor’a da ağır bir darbe vurdu.
Ligden çekilmesine rağmen futbolcularını yeni sezona hazır tutmak için bir yandan antrenman programları uygulayan ve bir yandan da kulübe gelir kazandırmayı amaçlayan bazı hazırlık maçları oynamayı planlayan Bordo-Beyazlı ekibimiz, Koronavirüs salgınının hızla artması sonucu alınan tedbirlerle büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.
Buna göre 27 Mart Cuma günü İstanbul’da Vodafone Park’ta Beşiktaş ile oynanacak olan hazırlık maçı da alınan tedbirler kapsamında iptal edildi.
Geçtiğimiz günlerde Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk’ün Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın ile yaptığı görüşmeler sonrası gelirlerinin Elazığspor’a bağışlanması kararlaştırılan Beşiktaş-Elazığspor hazırlık maçı iptal edilince, Bordo-Beyazlı ekibimiz önemli bir gelir kaynağını da kaybetmiş oldu.
Bilet gelirlerinin yanı sıra bu maç için özel olarak bastırılacak olan forma, kaşkol ve buna benzer gelir getirici ürünlerin satışından da ciddi bir gelir beklentisi olan Elazığspor’da şimdilik tüm bu planlamalar rafa kaldırılırken, hayatın normale dönmesinin ardından iki takım arasındaki hazırlık maçının yeniden gündeme gelebileceği belirtildi.