• Dolar
  7.3846
 • Euro
  8.9749
 • G. Altın
  441.87
 • T. Altın
  2992.3

İl protokolü, Elazığspor için bir araya geldi. Toplantıda neler konuşulduğu, Elazığspor için bundan sonra ne gibi adımlar atılacağı merak ediliyordu. Toplantının sona ermesinin ardından, açıklamalarda bulunan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, önümüzdeki sezon için, Doğukent Mahallesi’ndeki fuar alanının yerine stat yapılacağını duyurdu.

Birevim Elazığspor’un için il protokolü tarafından gerçekleştirilen toplantı sona erdi. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım'ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya; AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar ve Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Birevim Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk katıldı.

 

 

Gerçekleştirilen toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ

“Bugüne kadar; borcuyla harcıyla alacağıyla vereceğiyle, gelinen nokta hakkında bizi bilgilendirdi Selçuk bey. Burada neler yapabiliriz kendi aramızda bir yol haritası belirledik. Öncelikle bugüne kadar sponsorluk yapan Kolin ve Birevim başta olmak üzere kendimiz bu belirlenen bu yol haritası çerçevesinde bu önümüzdeki hafta içerisinde hızlı bir şekilde sezon çünkü açılacak. Ona göre atılacak adımlar konusunda bir karar verdik. Bir yol haritası belirledik. Önümüzdeki haftadan itibaren bir çalışmaya başlayacak. Şuanda detaya inersek doğru olmaz. İlerleyen süreçte atılan adımlar konusunda gerek biz gerek arkadaşlarımız gereken bilgilendirmeyi yapacağız” diye konuştu.

Demirbağ saha konusuna da değinerek,

“Ayrıca saha konusunda sıkıntı var. Statla ilgili sezona yetişmesi mümkün değil. Şuanda yetişmesi mümkün değil. Ancak başta Metin Bulut kardeşimiz olmak üzere yaptığımız girişimler neticesinde Doğukent’teki fuar alanında yeni bir çim saha ve tribün, idare edebilecek. Maç oynama yükünü kaldıra bilecek bir yer hazırlanacak. Süratle sezona yetiştireceğiz inşallah. Belki birkaç hafta gecikebilir. Zaten Bingöl’le yapılan anlaşma neticesinde maçlar orada devam eder. Stadımız bittiğinde orada da ilelebet devam edecek şekilde devam etmeyi düşünüyoruz” dedi.

Stat ve tribün için gerekli olan ödeneğin hazır olduğu söyleyen Demirbağ “Doğukent’teki stat ve tribünle ilgili ödeneğimiz hazır. Gerekli talimatı verdiler genel müdürlük tarafından, çelik yapılacağı için orada da gelen ödenekle saha ve tribün yapılacak.  Bazen zamansız açıklamalar ileride telefisin mümkün olmayan sonuçlar doğura biliyor” ifadelerini kullandı.

Demirbağ son olarak,

“Ayın 15’inden sonra kampın başlaması gerektiği için sponsor firmalarla randevu alıp görüşeceğiz ki oradan çok acil olarak futbolcuların taahhüt edilen transfer bedellerini 3 milyon civarında onu temin edebilirsek bir kamp çalışması başlasın ondan sonra Allah kerimdir. Buradan bütün Elazığspor’un vefakar seyircisine bütün hemşerilerimize sevgiler sunuyoruz. Elazığspor şehrimizin vedaı iftarı. Süperlig’den buraya geldik tekrar emin adımlarla buradan süper lige çıkması için tüm arkadaşlarımızla üzerimize düşeni yapacağız” diye kaydetti.