• Dolar
  6.8096
 • Euro
  7.417
 • G. Altın
  377.71
 • T. Altın
  2155.8

Türkiye Futbol Federasyonu Onursal Başkanı Şenes Erzik, "Tamamlanmayan lig tescil edilemez. FIFA ve UEFA da bunu kabul etmez." dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelinde sportif faaliyetlere ara verilirken, süreçle ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Onursal Başkanı,  FIFA ve UEFA Onursal Üyesi Şenes Erzik, futbola verilen aranın biraz daha uzayacağını söyledi.
Süreçle ilgili değerlendirmelerde bulunan Erzik, salgın nedeniyle liglerin ne zaman başlayacağını tahmin etmenin zor olduğunu söyledi.
UEFA Başkanı Aleksander Ceferin'in süreci iyi yönettiğini kaydeden Şenes Erzik, "Kimse Koronavirüs’ten ne zaman kurtulacağımızı bilmiyor. Sağlık her şeyden önce gelir. O yüzden maçlar için şu aşamada bir takvim belirlemek imkansız"dedi.
Bu süreçte gündeme gelen liglerin tescil edilmesi seçeneğini de değerlendiren FIFA ve UEFA Onursal Üyesi Şenes Erzik,  liglerin ertelenmeden önceki haliyle tescil edilmesinin mümkün olmadığını belirtti.
"Tamamlanmayan lig tescil edilemez. Bunu UEFA ve FIFA da kabul etmez. 35 yıllık deneyimimle böyle bir şeyin olamayacağını rahatlıkla söyleyebilirim." Şeklinde konuşan Erzik, liglerin başlangıcının uzaması ihtimaline karşılık, FIFA'nın 31 Mayıs’ta sözleşmeleri sona erecek futbolcularla ilgili bir çalışma yaptığını da sözlerine ekledi.