• Dolar
  5.6913
 • Euro
  6.3238
 • G. Altın
  272.15
 • T. Altın
  1843.9

Toplamda 4 etap halinde düzenlenen UEFA Pro-Lisans Kursunu başarıyla tamamlayan Elazığspor Altyapı Koordinatörü Mehmet Kaplan, böylelikle Pro-Lisans Teknik Direktör ünvanını almaya hak kazandı.

Elazığlı Pro-Lisans sahibi teknik direktörlere yeni bir isim daha eklendi.

Toplamda 4 etap halinde gerçekleştirilen UEFA Pro-Lisans Kursunu başarıyla tamamlayan Elazığspor Altyapı Koordinatörü Mehmet Kaplan, böylelikle Pro-Lisans Teknik Direktör ünvanını almaya hak kazandı.

2018 yılı Temmuz Ayı’nda İstanbul Riva’da gerçekleştirilen ilk etabın ardından 2019 yılı Ocak Ayı’nda ise Antalya’da toplanarak 2. Etap eğitimini alan Mehmet Kaplan, Nisan Ayı’nda İsviçre ve son olarak da 3 Haziran’da İstanbul Riva’da düzenlenen 4. Etap eğitimlerini de tamamlayarak Pro-Lisans diploma almaya hak kazandı.

Yücel Uyar, Mehmet Ekşi, Nur Mustafa Gülen ve Nedim Karadeniz gibi isimlerin eğitmen olarak görev yaptıkları son dönem Pro-Lisans Kursu’nda Türk futbolunun birçok efsane ismi de Mehmet Kaplan’ın dönem arkadaşı oldu.

Buna göre; Sergen Yalçın, Ayhan Akman, Hüseyin Cimşir, Kadir Akbulut, Mustafa Gürsel ve Yalçın Koşukavak gibi isimler Mehmet Kaplan ile birlikte Pro-Lisans diploma almaya hak hazandı.

Kurs sonunda UEFA’dan kendisine kursu başarıyla tamamlayıp diploma almaya hak kazandığına dair mail geldiğini ifade eden Elazığspor Alt Yapı Koordinatörü Mehmet Kaplan, Pro-Lisans sahibi olduğunu ve antrenörlükte en üst seviyeye geldiğini belirtti.

Kaplan, henüz yolun başında olduğunu ve edindiği deneyim ve bilgileri kariyer planlaması doğrultusunda değerlendirmek istediğini aktarırken, teknik direktörlükte önemli hedefleri olduğunu belirtti.

Pro-Lisans diploması alan Mehmet Kaplan, ilimizde bu seviyedeki Mustafa Aksu, Şerafettin Tutaş, Erkan Aygün ve Alaattin Tutaş’ın ardından 5. İsim oldu.

Kanal 23 ailesi olarak Pro-Lisans diploması alan Mehmet Kaplan’a Teknik Direktörlük kariyerinde başarılar diliyoruz.